Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-09

 JACOBS OTWARTY NA WALKĘ Z GOŁOWKINEM

Dwa tygodnie temu Daniel Jacobs (29-1, 26 KO) po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBA w wersji Regular. Mistrzem pełnoprawnym pozostaje Giennadij Gołowkin (32-0, 29 KO), z którym pięściarz z Brooklynu chętnie by się zmierzył.


WILDER: PACQUIAO POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ

Mistrz wagi ciężkiej Deontay Wilder (33-0, 32 KO) skrytykował Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO) za jego wymówki po walce z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Filipińczyk tłumaczył, że przegrał przez kontuzję. Zdaniem Wildera mógł zachować takie komentarze dla siebie.DIABLO NA DZIEŃ DOBRY

Młodzi pięściarze z Łodzi, Gorzowa, Stargardu, Inowrocławia, Grudziądza, Bydgoszczy, Świecia, Włocławka zaprezentują się wraz z gośćmi z zagranicy (Białoruś, Litwa, Łotwa) kibicom na Otwartym Stadionie "Kopernik" w Toruniu, już 16 maja. Kompletne informacje w rozwinięciu.
KONTROWERSYJNA PORAŻKA KAMEDY

Tomoki Kameda (31-1, 19 KO) zrzekł się pasa WBO wagi koguciej, ale szybko mógł odzyskać prymat w tym limicie, tylko według federacji WBA. Niestety dla niego kontrowersyjna decyzja sędziów pozbawiła go przed momentem takiej szansy. Jamie McDonnell (26-2-1, 12 KO) wciąż na tronie WBA.
CZUDINOW ZASKOCZYŁ STURMA!

Ranga tego pojedynku urosła kilka dni temu, gdy federacja WBA pozbawiła tytułu Carla Frocha. Tak oto zwycięzca potyczki Fiodora Czudinowa (13-0, 10 KO) z Felixem Sturmem (39-5-3, 18 KO) miał do zgarnięcia pas WBA wagi super średniej w wersji Regular.
NAPIĘTY GRAFIK MICHAŁA CIEŚLAKA

Bardzo ambitne plany ma Michał Cieślak (7-0, 3 KO) i jego obóz. Wracający po kontuzji obu łokci pięściarz z Radomia chciałbym stoczyć w tym roku cztery pojedynki. Póki co pewne jest, że pierwszy swój tegoroczny występ zaliczy 27 czerwca podczas gali organizowanej przez Andrzeja Gmitruka.


RICKY BURNS: MUSZĘ WYGRAĆ ABY POWRÓCIĆ NA SZCZYT

Już dziś w nocy podczas gali boksu zawodowego w Hidalgo w Teksasie naprzeciw byłego mistrza świata wagi super piórkowej i lekkiej Ricky'ego Burnsa (37-4-1, 11 KO) stanie były czempionem dywizji lekkiej, niebezpieczny Omar Figueroa Jr (24-0-1, 18 KO). 32-letni Szkot nie obawia się wyprawy do Ameryki i pojedynku na podwórku rywala.MAŁE PIĘŚCI: MENTALISTA

Pozostawmy ringowe jatki widzom bez wyobraźni, oni nigdy nie zrozumieją, jak doniosłym spektaklem była walka stulecia. Uniesienie ciężaru gatunkowego tego pojedynku jest ponad ludzkie siły. Zobaczyliśmy taktyczną wojnę na niewiarygodnie wysokim poziomie, apogeum pięściarstwa jako sztuki.MARQUEZ: PACQUIAO POWINIEN ODWOŁAĆ WALKĘ

Prawdziwe gromy posypały się na Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO) po porażce z Floydem Mayweatherem Jr i późniejszych tłumaczeniach o kontuzji barku. Jednym z tych, którzy akurat starają się bronić Filipińczyka, jest jego odwieczny rywal, Juan Manuel Marquez (57-7-1, 41 KO).


GARDZIELIK vs WOJCIECHOWSKI: MP SENIORÓW 2015 (-75kg)

W drugim występie podczas kończących się dzisiaj w Szczecinie 86. Mistrzostwach Polski Seniorów rywalizujący w wadze średniej Kamil Gardzielik odprawił Mateusza Wojciechowskiego przed czasem już na początku drugiej rundy. Zobaczcie mistrza Polski sprzed dwóch lat w akcji w ramach rozgrzewki przed dzisiejszym finałem.