NIEPROFESJONALNY FRANKIE GOMEZ, WALKA Z SOTO ODWOŁANA!

Frankie Gomez (18-0, 13 KO) w wieku siedemnastu lat dotarł aż do finału seniorskich mistrzostw świata. Ciągle funkcjonuje w świadomości kibiców jako jeden z największych talentów, ale coraz częściej ciągną się za nim kłopoty.

Świetnie wyszkolony zawodnik miał w sobotnią noc skrzyżować rękawice z doświadczonym Humberto Soto (65-8-2, 35 KO). Wszystko na antenie HBO przy okazji gali Alvarez vs Kirkland. Niestety do tej walki nie dojdzie.

Potyczkę zakontraktowano w umownym limicie 141 funtów, czyli 64 kilogramów. Kilka dni temu Gomez zgłosił problemy ze zrobieniem wagi i limit przesunięto specjalnie pod niego na 145 funtów. Ale nawet tego nie był w stanie zrobić. Ostatecznie zanotował aż 147,5 funta. Pojedynek odwołano.

- On nie jest w odpowiedniej formie fizycznej by wyjść do walki. Przekroczył limit o siedem funtów, a to ryzykowne dla obu bokserów. Nie chcemy znaleźć się w sytuacji, gdy obawiamy się o czyjeś zdrowie. Humberto był nawet w stanie przymknąć oko na to wszystko, wymagał jedynie, by Frankie zbił jeszcze trochę, lecz ten nie jest już w stanie zejść bardziej z wagą. Jest po prostu w słabej formie - tłumaczy decyzję o odwołaniu pojedynku Eric Gomez, wiceprezydent grupy Golden Boy Promotions.

Okazuje się, że Frankie miał dwa tygodnie temu zachorować. Zataił to jednak, a gdy wrócił do treningu, był już dużo za ciężki. Ale organizatorzy o wszystkim dowiedzieli się dopiero na początku tego tygodnia.

- Jesteśmy oburzeni tym co się stało i mocno zasmuceni. Przecież jako organizatorzy gali możemy wszystko i gdybyśmy tylko wiedzieli dwa tygodnie wcześniej o tych problemach, to szybko moglibyśmy doprowadzić do innej konfrontacji. Mamy przecież w swoich szeregach wielu młodych i obiecujących prospektów. Na to miejsce jest przynajmniej dwudziestu chłopaków, którzy wręcz marzą by dostać taką szansę. Frankie jest niezwykle utalentowany, ale musimy usiąść i porozmawiać z jego ekipą na poważnie. Oscar De La Hoya również jest mocno zawiedziony jego postawą - dodał Gomez, pełniący w GBP również funkcję matchmakera.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 09-05-2015 09:10:31 
Oby nie dopadł go tzw. syndrom Solisa.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 09-05-2015 12:39:52 
i do 130kg dobije? :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.