Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-02

 


BANKS: PEWNEGO DNIA JENNINGS BĘDZIE MISTRZEM

Nie milkną echa dobrej postawy Bryanta Jenningsa (19-1, 10 KO) w konfrontacji z królem wszechwag, Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO). Stojący w narożniku Ukraińca Johnathon Banks zapewnia, że przyszłość w królewskiej kategorii będzie należała właśnie do wojownika z Filadelfii.
MOJE TRZY GROSZE: DAJCIE POSŁUCHAĆ...

Kiedyś zdarzyło mi się lekko uszczypnąć redaktora Kostyrę, którego na marginesie cenię, za niepotrzebne gadanie podczas wywiadów z zawodnikami czy prezentacji pięściarzy. I choć pozostaję przy swoim, to wczoraj oddałbym wszystko, żeby posłuchać akurat jego...


KONKURS TYPUJ Z BOKSER.ORG

Zapraszamy do udziału w konkursie dla zarejestrowanych czytelników BOKSER.ORG. Polega on na właściwym wytypowaniu wyniku walki Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) kontra Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO), która dziś odbędzie się na gali w Las Vegas. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrody rzeczowe od sklepu internetowego Ring22.pl.


NIEZNACZNA PORAŻKA NORBERTA DĄBROWSKIEGO Z BOESELEM

W zakończonej przed momentem walce Norbert Dąbrowski (17-3, 6 KO) nie sprostał notowanemu na pierwszym miejscu w światowym rankingu federacji WBO wagi półciężkiej Dominicowi Boeselowi (19-0, 6 KO). Polak był raz liczony, ale sam miał dwie okazje i podłączonego rywala. Przegrał nieznacznie, lecz z pewnością dał najlepszą walkę w dotychczasowej karierze.


WALKA STULECIA - RELACJA Z LAS VEGAS

- Udało się, w najbliższą sobotę będę jednym z tych szczęśliwców, którzy na żywo zobaczą pojedynek stulecia w boksie. - pisze do nas relację Łukasz Lichota, który zdobył bilety na walkę Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) kontra Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO).
MAYWEATHER-PACQUIAO: FAWORYTÓW DWÓCH

Trzynaście lat temu konkurujące stacje HBO i Showtime po raz pierwszy poszły na współpracę przy okazji walki Tyson vs Lewis. Ich pojedynek poprzedził występ cenionego wśród fachowców, ale jeszcze wtedy mało znanego przeciętnemu kibicowi Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO).


MAYWEATHER vs PACQUIAO: KLUCZE DO WYGRANEJ

O walce Mayweather-Pacquiao napisano już wszystko. Pozostaje tylko czekać i liczyć na to, że pojedynek nie zawiedzie. Na powtórkę z Hagler-Hearns nie ma co liczyć i każdy fan boksu powinien zdawać sobie z tego sprawę. Istnieje za to szansa, że najwyższej próby pięściarskie szachy spodobają się nawet laikom, którzy na codzień nie oglądają sportu. Sam fakt, że tak wielu z nich zamierza obejrzeć tę walkę i jeszcze za nią zapłacić świadczy o skali wydarzenia.


ZWYCIĘSTWA BELTRANA I MECHONCEWA

Pas federacji WBO wagi lekkiej wciąż nie ma właściciela. Do walki o wakujący tytuł przystąpili Raymundo Beltran (30-7-1, 18 KO) oraz Takahiro Ao (27-4-1, 12 KO). Wygrał ten pierwszy, ale kilkanaście godzin wcześniej "przekręcił licznik" o ćwierć kilograma i trofeum mógł zdobyć tylko Japończyk.


FREDDIE ROACH: PO TEJ WYGRANEJ BĘDĘ SPEŁNIONY

Mike Tyson (37-0). Muhammad Ali (31-0). Każdy wielki miał swojego Douglasa czy Fraziera. Czy dla Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) kimś takim będzie Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO)? A może okaże się tylko ofiarą numer 48 (w rzeczywistości 46, bo Floyd miał dwa rewanże). Na godziny przed walką pewny swego wydaje się Freddie Roach, trener Filipińczyka.


MAŁE PIĘŚCI: DEKONSTRUKCJA WALKI (cz. 3)

Przed Wami trzecia część małej tetralogii poświęconej walce stulecia. Wczoraj skupiłem się na aspektach pozasportowych, które mogą zainteresować szerszą publiczność. Dzisiaj przychodzi czas na analizę stricte techniczną, przeznaczoną wyłącznie dla miłośników boksu. Dajcie z siebie wszystko podczas lektury i merytorycznej dyskusji w sekcji komentarzy. Taka walka zdarza się tylko raz w życiu.


CORTEZ RADZI BAYLESSOWI: UWAŻAJ NA ŁOKCIE MAYWEATHERA

Niegdyś Joe Cortez był absolutnym numerem jeden w swoim fachu i to on sędziował największe walki. Dziś zastąpił go Kenny Bayless i to on poprowadzi dziś w nocy starcie Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Ale starszy kolega zwraca mu uwagę na pewne sztuczki Amerykanina - konkretnie na jego łokcie.