Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-31

 JACKIEWICZ vs SZEREMETA W LEGIONOWIE

Po licznych przepychankach ustnych pomiędzy samymi zawodnikami w końcu jest porozumienie. A na jego mocy 18 kwietnia podczas gali w Legionowie dojdzie do odkładanej od przynajmniej roku potyczki Rafała Jackiewicza (46-12-2, 21 KO) z Kamilem Szeremetą (9-0, 1 KO).


MAREK MATYJA ROZBIŁ BOZICIA

Marek Matyja (8-0, 3 KO) miał być nową gwiazdą naszej wagi półciężkiej, ale ostatnio trochę zawodził. Dziś jednak z nawiązką zrewanżował się za mniej udane wcześniejsze występy, demolując na ringu w Toruniu w wielkim stylu dawnego pretendenta do pasa WBA Regular, Stjepana Bozicia (29-10, 19 KO).


UDANY DEBIUT KOSELI

Krzysztof Kosela (1-0) ma już za sobą zawodowy debiut. Blisko 120-kilogramowy olbrzym pokonał sprowadzonego na ostatnią chwilę Artsioma Czarniakiewicza (1-9, 1 KO), ale przed nim jeszcze sporo pracy.

POSTOL ZABOKSUJE PRZED GARCIA - PETERSON?

Powołując się na Wadima Korniłowa, menedżera Wiktora Postola (26-0, 17 KO), niepokonany jak dotąd Ukrainiec i prospekt kategorii junior półśredniej, jest potencjalnym kandydatem do jednej z walk na gali Garcia - Peterson planowanej na 11 kwietnia. Prawdopodobnie planowany pojedynek zakontraktowany będzie na 10 rund.


KHAN: SAM CZEKAM NA WALKĘ MAYWEATHER-PACQUIAO

Tak jak kibice na całym świecie, Amir Khan (30-3, 19 KO) czeka na to, co zrobią Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) i Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Brytyjczyk chciałby się zmierzyć w maju z którymś z nich, ale przyznaje, że nie będzie miał im za złe, jeżeli go pominą i skrzyżują rękawice w wyczekiwanym od lat pojedynku.WOJNA DLA GUDELA POMIMO DESEK

Ta walka budziło sporo emocji jeszcze kilka dni temu. Obaj panowie nie szczędzili sobie gorzkich słów w prasie, ale trzeba przyznać, że ta sportowa złość przełożyła się na co prawda chaotyczne, ale za to bardzo dramatyczne i ciekawe widowisko.


TORUŃSKI SPRAWDZIAN 'GŁÓWKI'

W karierze każdego boksera przychodzi moment weryfikacji, sprawdzian, który daje odpowiedź na najważniejsze pytania. Taką weryfikację ma już za sobą obecny mistrz świata wagi ciężkiej, Deontay Wilder. Zdał ważny test, pokazał, że jego boks to nie tylko siła ciosu ale również przyzwoita kondycja i dobre wyszkolenie techniczne. Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu swój test będzie miał do zaliczenia polski pięściarz wagi cruiser, Krzysztof Głowacki (23-0, 15 KO).