Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-26

 


CHAVEZ JR ODPUSZCZA WALKĘ Z DIRRELLEM

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) nie może narzekać na brak ofert. Ale jedną z opcji chyba właśnie odrzucił, ponieważ nie przystąpi do przetargu na walkę z nowo kreowanym mistrzem świata federacji WBC wagi super średniej, Anthonym Dirrellem (27-0-1, 22 KO).


FOTORELACJA: PĘTLE NA NOSALU

Wczoraj uczestnicy obozu odreagowywali wysiłek treningowy na sali w Zakopanem w biegach pod Nosalem. Można by powiedzieć, że sprawiło im to dużo frajdy, ale ambicja nie pozwoliła na spokojny bieg i najlepsi pokonali 8km w 33 minuty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


ELŻBIETA WÓJCIK MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!

Przy silnym dopingu polskich kibiców, Elżbieta Wójcik z klubu Róża Karlino sięgnęła na ringu w chińskim Nankinie po zwycięstwo w finałowej walce kategorii 75 kg i złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Polka pokonała niejednogłośnie na punkty mistrzynię świata juniorek Chen Nien-Chin z Tajwanu, z którą zwyciężyła już w tym roku, w półfinale MMŚ w Sofii. Zasłużone zwycięstwo i wielki sukces młodej podopiecznej trenera Różańskiego!


ORTIZ I KAYODE PEWNI WYGRANEJ PRZED CZASEM

Po zmianie kategorii na ciężką Lateef Kayode (20-0, 16 KO) już 11 września doczeka się walki o pas federacji WBA w wersji tymczasowej, mając za rywala Luisa Ortiza (21-0, 18 KO). Nigeryjczyk jest przekonany, że to on zejdzie z ringu w Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas jako zwycięzca.


DARIUSZ SĘK ODPOWIADA DAWIDOWI KOSTECKIEMU

- Takich zawodników jak na przykład bezpłciowy Sęk mogę obijać - zadeklarował kilka dni temu Dawid Kostecki (39-1, 25 KO), który choć przeciwny walkom polsko-polskim, to z kilkoma zawodnikami byłby skłonny wyjść do ringu. Te słowa "Polskiego Cygana" widocznie rozzłościły podopiecznego Andrzeja Gmitruka, bo w równie ostrym tonie postanowił Dawidowi odpowiedzieć.


HOPKINS: MOŻE W KOŃCU NAWRÓCĘ HEJTERÓW

Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO) zapowiada, że ponownie zadziwi świat 8 listopada, kiedy zmierzy się w Atlantic City z o osiemnaście lat młodszym Siergiejem Kowaliowem (25-0-1, 23 KO). - Raz jeszcze pokażę ludziom, jak bardzo mnie nie doceniają - mówi najstarszy mistrz w dziejach boksu.


BASHIR CHCIAŁBY WALKI USYKA Z LEBIEDIEWEM

Aleksander Usyk (4-0, 4 KO), złoty medalista mistrzostw świata (2011) oraz igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) zdaniem wielu jest wschodzącą gwiazdą kategorii junior ciężkiej. Jego trener - James Ali Bashir, już nawet upatrzył sobie jednego z czterech mistrzów świata w tym limicie, który jego zdaniem najbardziej pasowałby Ukraińcowi swoim stylem.
ZŁOTA 'RÓŻA' Z KARLINA

Elżbieta Wójcik z niewielkiego zachodniopomorskiego Karlina stworzyła w tym roku wielką historię, sięgając po trzy złote medale na największych turniejach międzynarodowych. W dniu jej największego triumfu warto zatrzymać się na chwilę i uświadomić sobie, że właśnie jesteśmy świadkami narodzin sportsmenki światowego formatu. I nie umniejsza tego fakt, że na razie są to sukcesy na ringu młodzieżowym.


RUBIO O WALCE Z GOŁOWKINEM: ZADECYDUJE SIŁA I KONDYCJA

Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO) w końcu doczekał się walki na najwyższym poziomie i 18 października spotka się z postrachem wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem (30-0, 27 KO). Ponadto dostał zapewnienie od władz federacji WBC, gdzie piastuje pas w wersji tymczasowej, że w razie sprawienia sensacji i pokonania Kazacha, kolejny pojedynek z nim będzie musiał stoczyć Miguel Cotto (39-4, 32 KO).


ROACH: PACQUIAO NIE BĘDZIE DŁUŻEJ CZEKAŁ NA MAYWEATHERA

Faktu, że wymarzony pojedynek Floyda Mayweathera (46-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 KO) nie odbył się w latach 2009-11, kiedy obydwaj byli jeszcze u szczytu formy, tej dwójce nie wybaczy żaden prawdziwy kibic boksu zawodowego. Dziś ich walka wciąż wchodzi w grę, ale nie budzi już tak ogromnego zainteresowania. Nawet trener Freddie Roach przyznaje, że "Pacman" nie czeka już na swego wielkiego rywala. - Zrobiliśmy wszystko. Jeżeli Floyd wyrazi ochotę, jesteśmy dostępni, ale nie można czekać bez końca - mówi słynny szkoleniowiec.