ELŻBIETA WÓJCIK MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2014-08-26

Przy silnym dopingu polskich kibiców, Elżbieta Wójcik z klubu Róża Karlino sięgnęła przed chwilą na ringu w chińskim Nankinie po zwycięstwo w finałowej walce kategorii 75 kg i złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Polka pokonała niejednogłośnie na punkty mistrzynię świata juniorek Chen Nien-Chin z Tajwanu, z którą wygrała już w tym roku, w półfinale MMŚ w Sofii. Zasłużone zwycięstwo i wielki sukces młodej podopiecznej trenera Tomasza Różańskiego!

Polka boksowała bardzo dojrzale, zaskakując rywalkę seriami ciosów bitymi z doskoku. Chen nie potrafiła znaleźć sposobu na ataki Wójcik, uciekała się do klinczów i tylko niektóre z jej kontr dochodziły celu. Dopiero w ostatniej rundzie dało się zauważyć niewielki kryzys u naszej reprezentantki, trochę się pogubiła i to starcie wypadło dla niej mniej korzystnie. Jednak na dystansie całej walki Polka była bezapelacyjnie lepsza i niejednogłośne zwycięstwo punktowe w tym kontekście i tak zaskakuje. Sędzia, który widział wygraną Chen Nien-Chin, oglądał chyba inną walkę, choć trzeba przyznać, że spod ringu mogło to wyglądać nieco inaczej. Sam trener Różański po końcowym gongu nie tryskał optymizmem, obawiając się prawdopodobnie punktacji faworyzującej miejscową w gruncie rzeczy zawodniczkę, jaką była reprezentantka chińskiego Tajwanu. Na szczęście dwaj sędziowie ocenili tę walkę sprawiedliwie i mogliśmy obejrzeć wzruszającą ceremonię dekoracji Polki złotym medalem i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, spoglądając na pnącą się do góry biało-czerwoną flagę.

Wójcik w drodze do finału pokonała na punkty Francuzkę Davinę Michel i Australijkę Caitlin Parker, która ostatecznie wywalczyła brązowy medal. Ten rok stoi pod znakiem dominacji Polki w boksie młodzieżowym w kategorii 75 kg. Złota Róża z Karlina sięgnęła w tym roku po mistrzostwo świata, Europy i uwieńczyła sezon mistrzostwem olimpijskim.

Serdecznie dziękujemy Eli za godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej i gratulujemy wielkiego sukcesu! Gratulacje także dla trenera Różańskiego!