PODRAŻNIONY KUBRAT PULEW STARA SIĘ ZACHOWAĆ SPOKÓJ

Redakcja, Bulgaria Today

2014-08-26

Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) nawet nie próbuje ukryć, że wiadomość o kontuzji Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) trochę go podrażniła. Stara się jednak nie dać wyprowadzić się z równowagi.

- Bóg widzi i nie zapomina. Staram się zachować spokój i dobre maniery. Byłem dobrze wytrenowany i nie mogłem się już doczekać tego pojedynku. Jedyne co mogę obecnie począć, to zacisnąć zęby, ponieważ nic mnie nie powstrzyma przed tym co już zacząłem - powiedział niepokonany Bułgar, jeszcze do niedawna mistrz Europy wagi ciężkiej.

Przypomnijmy, iż Pulew 6 września miał skrzyżować rękawice z championem trzech z czterech najważniejszych federacji królewskiej kategorii, Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO). Ukrainiec w piątek podczas sparingu naderwał biceps, przez co musiał się wycofać z dalszych przygotowań i walki. Nowy termin zostanie ustalony wkrótce, choć prawdopodobnie potyczka zostanie przeniesiona na 15 listopada.

W trochę łagodniejszym tonie wypowiada się Frederick Ness, menadżer grupy Sauerland Event, która promuje Pulewa.

- Wierzymy w wersję Kliczki i jego kontuzję. Takie rzeczy zdarzają się w sporcie, a szczególnie w boksie problemy z dłońmi czy barkami to coś normalnego. Od wielu dziennikarzy słyszeliśmy, że Władimir trenował naprawdę ciężko i też jest sfrustrowany całą sytuacją. Co do nowej daty, to musimy poczekać aż Kliczko będzie już wyleczony - skomentował Ness.