Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-24

 RUIZ JR W SIERPNIU?

Andy Ruiz Jr (22-0, 16 KO) pomimo przekonujących zwycięstw nad coraz mocniejszymi rywalami wciąż musi jeszcze niektórym coś udowadniać. Mistrz Ameryki Północnej w wadze ciężkiej po majowym, błyskawicznym zwycięstwie z Manuelem Quezadą, teraz przymierzany jest do kolejnego występu.JEŻEWSKI - ROSBERG 6 WRZEŚNIA W TAMPERE?

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, grupy Tymex Boxing Promotion oraz Thunder Promotion otrzymały oficjalną propozycję z Finlandii. Gospodarze chcą podczas swojej gali organizowanej 6 września w fińskiej miejscowości Tampere skonfrontować Nikodema Jeżewskiego (7-0-1, 5 KO) z lokalnym faworytem Jarno Rosbergiem (15-1, 5 KO). Starcie zakontraktowane zostałoby na osiem rund.


ZMOTYWOWANY GOŁOWKIN

Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO) przygotowuje się do kolejnej obrony tytułu mistrza świata federacji WBA wagi średniej. Jego następnym pretendentem 26 lipca w sławnej Madison Square Garden w Nowym Jorku będzie Daniel Geale (30-2, 16 KO).ROZCZAROWANIE SZEFA 'HUSARII'

Z góry zaznaczam, że nie zamierzam podważać zasadności wyboru składu kadry narodowej seniorów na ten rok, bo to nie dziennikarze ustalają zasady pracy trenera kadry. Chciałbym jednak dać wyraz swojego rozczarowania z faktu, że nie dostrzegam jasnego systemu wyboru reprezentantów Polski - przedstawia swoje stanowisko Jarosław Kołkowski.

MATERIAŁ NA MISTRZA  FELIX VERDEJO

Felix Verdejo (13-0, 10 KO) urodził się 19 maja 1993 roku w portorykańskim mieście San Juan. Mając lat dziewięć po raz pierwszy założył rękawice bokserskie. Był to pomysł ojca, który uważał, że kipiący energią chłopiec w ten sposób najlepiej ją spożytkuje... Zapraszamy do opowieści o tym młodziutkim prospekcie.


W OLSZTYNIE POWSTANIE NOWY OŚRODEK SPORTOWY

20 czerwca Przemysław Opalach (15-2, 13 KO)) wydzierżawił od Urzędu Miasta Olsztyn budynek przy ul. Dąbrowskiego, w którym to w przyszłości będzie się mieścił bokserski klub Wilki Olsztyn. Będą tu również zajęcia dla matek z dziećmi, zajęcia fitness, siłowe , taneczne i wiele innych.CIEŚLAK ZMIERZY SIĘ Z SZOTEM

Już 16 sierpnia po raz kolejny odbędzie się gala w Międzyzdrojach promowana przez stajnię Babilon Promotion. Dziś poinformowano, że jedną z jej odsłon będzie starcie Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO) z Krzysztofem Szotem (18-14-1, 5 KO).


WYNIKI OGLĄDALNOŚCI GALI SHOWTIME

Poznaliśmy wyniki oglądalności sobotniej gali w Carson, jaką relacjonowała stacja Showtime. Przypomnijmy, iż w głównej walce wieczoru Robert Guerrero (32-2-1, 18 KO) udanie powrócił na ring po ponad rocznej przerwie, pokonując jednogłośną decyzją Yoshihiro Kamegaia (24-2-1, 21 KO).


PIERWSZA OBRONA STIVERNE'A W MEKSYKU?

Promotor Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) Don King chce, aby do pierwszej obrony tytułu WBC w wadze ciężkiej Kanadyjczyk przystąpił w Meksyku. Walka z nieznanym jeszcze rywalem miałaby się odbyć w okolicach 30 października, na którego przypada czterdziesta rocznica słynnej, promowanej przez Kinga walki Ali vs Foreman.WŁODARCZYK OSTRO O WILCZEWSKIM I MASTERNAKU

Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) w wypowiedzi wyemitowanej w trakcie dzisiejszego odcinka programu "Puncher" w stacji Polsat Sport, ostro skomentował pracę trenerską Piotra Wilczewskiego i złośliwie odniósł się do formy Mateusza Masternaka (32-2, 23 KO) podczas jego przegranej walki z Yourim Kalengą (20-1, 13 KO). - Mateusz powinien zmienić odżywki, bo widać, że ta skaza białkowa się poszerza - stwierdził "Diablo", który już w przeszłości zaczepiał w ten sposób "Mastera".GARCIA I PETERSON POZNALI RYWALI!

Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że dwaj mistrzowie świata kategorii junior półśredniej - Danny Garcia (28-0, 16 KO) i Lamont Peterson (32-2-1, 16 KO), wystąpią 9 sierpnia podczas gali w Barclays Center na Brooklynie. Dziś poznali swoich pretendentów.BOMBARDIERZY ZAWALCZĄ W GDYNI

Trójmiasto ostro pracuje z pięściarzami. Na początku czerwca dobrze obsadzony Turniej im.Chychły, a na koniec czerwca przywitanie wakacji pojedynkami w ringu ustawionym na Skwerze Kościuszki w Gdyni, dla wczasowiczów atrakcja na rozpoczęcie urlopu, a dla kibiców okazja do przyjazdu na weekend do Gdyni na morski oddech z porządną dawką boksu olimpijskiego.
STIVERNE SPOKOJNY O WALKĘ Z WILDEREM

Wciąż nie wiadomo, czy Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) stoczy najpierw dobrowolną obronę pasa WBC wagi ciężkiej, czy też federacja narzuci mu potyczkę z Deontay Wilderem (31-0, 31 KO), czyli oficjalnym pretendentem. Kanadyjczyk jednak nic nie robi sobie z niesamowitego rekordu Amerykanina i jest pewny wygranej.