JEŻEWSKI - ROSBERG 6 WRZEŚNIA W TAMPERE?

Cezary Kolasa, Informacja własna

2014-06-24

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, grupy Tymex Boxing Promotion oraz Thunder Promotion otrzymały oficjalną propozycję z Finlandii. Gospodarze chcą podczas swojej gali organizowanej 6 września w fińskiej miejscowości Tampere skonfrontować Nikodema Jeżewskiego (7-0-1, 5 KO) z lokalnym faworytem Jarno Rosbergiem (15-1, 5 KO). Starcie zakontraktowane zostałoby na osiem rund.

Rosberg na zawodostwie zadebiutował w 2008 roku. Dziewięć miesięcy temu miał okazję boksować we Francji o tytuł mistrza Unii Europejskiej. Fin został wówczas ciężko znokautowany w czwartej rundzie przez Johanna Duhaupasa. Wcześniej został także pretendentem do walki o mistrzostwo kraju z Juho Haapoją. Pojedynek 33-latek wygrał, jednak badanie antydopingowe wykryło w organizmie Rosberga niedozwolone środki przez co wyrównana walka została uznana za niedbytą.

23-letni Jeżewski w tym roku stoczył trzy pojedynki. W lutym niespodziewanie zremisował z weteranem polskich ringów Andrzejem Witkowskim. Nie tak dawno polski bokser dostał ofertę walki z Michałem Cieślakiem, jednak została ona odrzucona przez jego team.