PIERWSZA OBRONA STIVERNE'A W MEKSYKU?

James Blears, boxingscene.com

2014-06-24

Promotor Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) Don King chce, aby do pierwszej obrony tytułu WBC w wadze ciężkiej Kanadyjczyk przystąpił w Meksyku. Walka z nieznanym jeszcze rywalem miałaby się odbyć w okolicach 30 października, na którego przypada czterdziesta rocznica słynnej, promowanej przez Kinga walki Ali vs Foreman.

- Szanse na występ Bermane’a w Meksyku są ogromne, musimy tylko znaleźć kogoś, kto nas wesprze finansowo. Bardzo chciałbym tam polecieć. Wzywają mnie wszystkie kraje świata, ale ja mam jedną słabość, nazywa się ona Meksyk. Mi casa is su casa! Jestem gotowy to zorganizować, decyzja należy teraz do ludzi w Meksyku – stwierdził barwny promotor.

Chętny pomysłowi jest szef federacji WBC Mauricio Sulaiman.

- To się może udać, bo Meksyk jest bardzo bliski Kingowi, promował tutaj wiele walk. To wielka szansa, mam nadzieję, że wszystko się ułoży – powiedział.

Obowiązkowym pretendentem do dzierżonego przez Stiverne’a tytułu jest Deontay Wilder (31-0, 31 KO). Niewykluczone jednak, że zanim dojdzie do konfrontacji z Amerykaninem, mistrz stoczy pojedynek w dowolnej obronie, z mniej wymagającym przeciwnikiem. Być może właśnie w Meksyku.