Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-12

 
ROZWIĄZANIE KONKURSU TYPUJ Z BOKSER.ORG

Prezentujemy rozstrzygnięcie konkursu dla zarejestrowanych czytelników BOKSER.ORG. Polegał on na właściwym wytypowaniu wyniku walki Miguel Cotto (39-4, 32 KO) kontra Sergio Martinez (51-2-3, 28 KO), która odbyła się w zeszły weekend w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Zwycięzca konkursu otrzyma książkę pt. "Bracia Kliczko", wraz ze zdjęciem i autografem Tomasza Adamka.
BROWNE CZEKA NA SWOJĄ SZANSĘ

Lucas Browne (20-0, 18 KO) ma już na rozkładzie tak uznane marki wagi ciężkiej jak James Toney, Travis Walker czy Richard Towers, tymczasem ciągle słyszy głosy wytykające mu błędy i poddające wątpliwość jego możliwości. On jednak nic sobie z tego nie robi i kontynuuje marsz na szczyt. Teraz zapragnął walki z absolutnym królem wszechwag, Władimirem Kliczko (62-3, 52 KO).
PACQUIAO-PROWODNIKOW: ROACH WYBIERZE MANNY'EGO

Coraz głośniej mówi się o potencjalnej walce Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) z Rusłanem Prowodnikowem (23-2, 16 KO). Pewien problem stanowi fakt, że ci dwaj zawodnicy od dawna się przyjaźnią i mają jednego trenera, ale Freddie Roach stawia sprawę jasno - w takiej sytuacji zawsze wybierze "Pacmana".


NAAZIM RICHARDSON CHWALI FONFARĘ

- Jeśli ktoś wcześniej nie znał Fonfary, a przecież wielu ludzi o nim wcześniej nie słyszało, to nie wiedział czego można się po nim spodziewać. A on jest utalentowanym zawodnikiem, który postawił Adonisowi wysoko poprzeczkę - powiedział jeden z najlepszych trenerów świata, Naazim Richardson, powracając do potyczki sprzed trzech tygodni Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO) z mistrzem świata federacji WBC wagi półciężkiej, Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO).

UCZTA DLA KONESERÓW

W tygodniu, w którym rozpoczyna się Mundial, ze zrozumiałych względów w zawodowym boksie dzieje się niewiele. Tym niemniej koneserzy i miłośnicy boksu technicznego mogą się szykować na nie lada jaką gratkę. Chodzi o pojedynek Demetriusa Andrade (20-0, 13 KO) z Brianem Rose (25-1-1, 7 KO) o tytuł mistrz śiata WBO w wadze junior średniej, który odbędzie się w Brooklynie w sobotę 14 czerwca.


NARODOWY DZIEŃ SPORTU W KLUBIE U CENDROWSKIEGO

Już w najbliższą sobotę  14.06.2014, w ramach projektu Narodowy Dzień Sportu organizowanego przez fundację Zwalcz Nudę, w całej Polsce odbywać się będą bezpłatne treningi z wielu dyscyplin sportowych, a w tym  ze sztuk walk. Wśród wielu polskich sportowców, mistrzów i olimpijczyków do projektu dołączył Mariusz Cendrowski, wybitny bokser i trener, założyciel klubu ASW Red Corner we Wrocławiu.