STIVERNE: WILDER? WALCZYŁEM Z LEPSZYMI NA AMATORSTWIE

Redakcja, ontheropesboxing.com

2014-06-12

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) z dużym spokojem reaguje na zaczepki obowiązkowego pretendenta Deontaya Wildera (31-0, 31 KO), który zapowiada, że znokautuje Kanadyjczyka już w pierwszej rundzie.

- Nie mam na to żadnej odpowiedzi. Nie walczę ustami, walczę pięściami w ringu. Zostawię to bez komentarza. To ja jestem mistrzem. Nie interesuje mnie to, co on wygaduje, nie wpływa to na mnie w żaden sposób. On nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Nawet w czasach amatorskich miałem lepszych rywali – powiedział zawodnik pochodzący z Haiti.

Do walki ze Stiverne’em przymierzano też ostatnio pragnącego zunifikować pasy Władimira Kliczkę (62-3, 52 KO). Czempion WBC zapewnia, że może walczyć zarówno z Wilderem, jak i Ukraińcem.

- Nie mam preferencji. Jestem mistrzem i będę walczyć z tym, kogo przede mną postawię. Nikogo nie unikam, będę bronić pasa z każdym – stwierdził.

Stiverne zdobył tytuł w maju, wygrywając przez techniczny nokaut z Chrisem Arreolą. Data jego kolejnej walki nie została jeszcze wyznaczona.