MASTERNAK vs KALENGA: MAŁA KOREKTA W PRZYGOTOWANIACH POLAKA

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) wraz ze swoim sztabem postanowił pozmieniać trochę ostatni etap swoich przygotowań. Polski pretendent do mistrzostwa świata wagi junior ciężkiej według federacji WBA w wersji tymczasowej po raz pierwszy spędzał obóz przygotowawczy wysoko w górach, w tym wypadku w Zieleńcu.

Wrocławianin miał dobre wyniki na wszystkich badaniach, ale nie ukrywał podczas treningów, że czuje się trochę zmęczony. Jeden z jego sparingpartnerów - Igor Jakubowski, aktualny mistrz Polski oraz tryumfator turnieju im. Feliksa Stamma, który przebywał w Zieleńcu jeszcze kilka dni przed startem, przegrał nieoczekiwanie podczas zawodów Grand Prix w Elblągu, gdzie był niemal murowanym faworytem. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę Piotr Wilczewski zarządził małą korektę.

Pierwotnie "Master" miał jutro wieczorem stoczyć w Zieleńcu ostatni sparing i wrócić do Wrocławia, skąd we wtorek ma zaplanowany samolot do Monte Carlo. Właśnie tam stoczy pojedynek z mocno bijącym Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł WBA Interim. Obóz zakończył jednak dziś rano, a ostatni sparing stoczy jutro w ośrodku Global Boxing w Dzierżoniowie. Właśnie tam przygotowywał się pod okiem Wilczewskiego do dwóch wcześniejszych występów. To ma mu pomóc szybciej złapać świeżość i wyeliminować zagrożenie, że "nie wstrzeli się" z formą w najważniejszym momencie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rakowski
Data: 12-06-2014 18:40:25 
Typuje zwycięstwa Kalengi na punkty lub przed czasem.Chciałbym,aby wygrał Masternak.Może pójdzie mi na przekór i wygra.Zmiana jest robiona na panikę.Masternak ostatni raz dobrze w walce wyglądał w 2012 roku.Jak wygra,to odbije się od tego tego stopnia na którym jest i może ktoś z mistrzów świata(pełnoprawnych) da mu zarobić.Sport jest brutalny,jeśli ktoś jest normalny,przeciętny nie może liczyć na wielkie pieniądze z poważnymi rywalami.Chciałbym,aby tak nie było.W takich pojedynkach ciężko o logikę,więc zmieniam typ na zwycięstwo Masternaka przed czasem.:P
 Autor komentarza: rakowski
Data: 12-06-2014 18:42:28 
Chyba,że jest się Marcinem "El Tosterem" Najmanem.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 12-06-2014 19:22:52 
Ta walka nam wiele wyjaśni. Przekonamy się czy Master stanął w miejscu czy idzie do przodu z rozwojem. Nie oczekuję fajerwerk i dominacji Polaka, raczej upatruję zaciętej walki. Master musi pokazać coś swoim szefom, aby nie został zaklepany jako średniak, który od czasu do czasu da walkę czołówce.
 Autor komentarza: voutan
Data: 12-06-2014 19:49:09 
Nic nie zrozumiałem z tego artykułu...

Co ma przegrana jego sparingpartnera w amatorskich zawodach do formy Masternaka? Czyżby ten amator tłukł go na sparingach i doszli do wniosku, że skoro on oberwał na jakimś festynie, to tym bardziej Masternak dostanie od Kalengi?

W ostatnim akapicie, z tego co rozumiem, jedyną zmianą będzie to, że zamiast jutro stoczyć sparing w Zieleńcu, to stoczy go w Dzierżanowie. W jaki sposób ma to wpłynąć na złapanie świeżości?
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 12-06-2014 20:24:01 
Cienko to widzę, Kalenga to kawał dzika. Lotny na nogach, walący większość ciosów z pełnym skrętem.
Orientuje się ktoś ile to będzie rund?
 Autor komentarza: Pandziak
Data: 12-06-2014 20:29:33 
Walka mistrzowska wiec 12.
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 12-06-2014 21:08:20 
A Mastera najdłuższy sparing miał tylko 10. Nie powinno być tak żeby podczas przygotowań mieć więcej tych rund niż w walce?
 Autor komentarza: maniekz
Data: 12-06-2014 22:31:44 
Ten promotor tylko zniszczył chłopakowi karierę, skoro on bije się tam za darmo.
 Autor komentarza: SportoweLata90te
Data: 13-06-2014 00:16:19 
G... prawda ten artykuł. Mateusz wczoraj (11.06) był we Wrocławiu, a nie w żadnym Zieleńcu.
 Autor komentarza: twojstary
Data: 13-06-2014 02:28:43 
Zieleniec jest wysoko w gorach? Od kiedy?

Zajezdza chlopa i tyle...
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 13-06-2014 12:05:57 
Ten Kalenga grozny zawodnik twardy wygrywał przez ko między innymi z Krenzem z którym Kołodziej się męczył
lekko niebędzie miał Masternka jak wygra to niełatwej walce
Założe sie że Telewizja Polska da dupy i nie będzie transmisji ztej walki.
ale poczekajmy!
 Autor komentarza: otke
Data: 13-06-2014 19:08:24 
Kalenga jest dobry ale do wyboksowania, to nie jest jakiś super puncher. Jak Master będzie w formie to jak najbardziej może wygrać. Dzisiaj wydziałem jak Janik się prężył w tv śniadaniowej, od razu przypomniało mi się jak dostał wpr. od Mateusza.
Wasilewski ostatnio się podniecał że Diablo jest w innym świecie niż Master, zobaczymy co będzie wymyślał za rok żeby tylko nie dopuścić do walki z Mateuszem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.