MASTERNAK vs KALENGA: MAŁA KOREKTA W PRZYGOTOWANIACH POLAKA

Redakcja, Informacja własna

2014-06-12

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) wraz ze swoim sztabem postanowił pozmieniać trochę ostatni etap swoich przygotowań. Polski pretendent do mistrzostwa świata wagi junior ciężkiej według federacji WBA w wersji tymczasowej po raz pierwszy spędzał obóz przygotowawczy wysoko w górach, w tym wypadku w Zieleńcu.

Wrocławianin miał dobre wyniki na wszystkich badaniach, ale nie ukrywał podczas treningów, że czuje się trochę zmęczony. Jeden z jego sparingpartnerów - Igor Jakubowski, aktualny mistrz Polski oraz tryumfator turnieju im. Feliksa Stamma, który przebywał w Zieleńcu jeszcze kilka dni przed startem, przegrał nieoczekiwanie podczas zawodów Grand Prix w Elblągu, gdzie był niemal murowanym faworytem. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę Piotr Wilczewski zarządził małą korektę.

Pierwotnie "Master" miał jutro wieczorem stoczyć w Zieleńcu ostatni sparing i wrócić do Wrocławia, skąd we wtorek ma zaplanowany samolot do Monte Carlo. Właśnie tam stoczy pojedynek z mocno bijącym Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł WBA Interim. Obóz zakończył jednak dziś rano, a ostatni sparing stoczy jutro w ośrodku Global Boxing w Dzierżoniowie. Właśnie tam przygotowywał się pod okiem Wilczewskiego do dwóch wcześniejszych występów. To ma mu pomóc szybciej złapać świeżość i wyeliminować zagrożenie, że "nie wstrzeli się" z formą w najważniejszym momencie.