Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-13

 


BRAEHMER: MOGĘ ROZWIĄZAĆ ZAGADKĘ ZWANĄ BERNARD HOPKINS

Argentyńczyk Roberto Feliciano Bolonti (35-2, 24 KO) został oficjalnie potwierdzony jako rywal, z którym 7 czerwca w Schwerinie przyjdzie się zmierzyć Juergenowi Braehmerowi (43-2, 32 KO). Niemiec nie spodziewa się łatwej przeprawy, ale nie ukrywa też, że ma ambitniejsze cele. Numerem jeden na jego liście życzeń jest sam Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO).


COTTO: TO NAJLEPSZY CZAS NA TĘ WALKĘ

O walce Miguela Cotto (38-4, 31 KO) z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO) mówiło się już przed laty, kiedy "Junito" przenosił się do kategorii junior średniej. Nie udało się wtedy, ale uda się teraz - 7 czerwca na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku Cotto zmierzy się z "Maravillą", a stawką ich pojedynku będzie należący do Argentyńczyka pas mistrza świata WBC w wadze średniej.


PIERWSZE PARY WALCZĄCYCH NA MP JUNIORÓW 2014

Przed momentem poznaliśmy zestawienie par pierwszych pojedynków eliminacyjnych Mistrzostw Polski Juniorów (13-18.05.2014) Nowa Dęba. W zawodach weźmie udział 141 zawodników z 75 klubów - co świadczy o ogromnej popularności olimpijskiej dyscypliny wśród młodzieży. W rozwinięciu program imprezy i zestawienie walk eliminacyjnych na dwa pierwsze dni.
SĘPOLEŃSKI BOXING SHOW: KREMERS vs GODLEWSKI

W niedzielę w Sępólnie Krajeńskim podczas Sępoleński Boxing Show 3, zobaczyliśmy między innymi walkę w kategorii średniej, podczas której pięknym prawym po zejściu popisał się Dawid Klemens. Widać było od pierwszych sekund, że Niemiec polował ze swymi ciosami, aby tak zakończyć pojedynek z Patrykiem Godlewskim. Zapraszamy do obejrzenia materiału.


TRENER ARREOLI: STIVERNE MA SZANSĘ Z KLICZKĄ

Po okresie dominacji braci Kliczko w końcu pojawił się nowy mistrz - Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO). Jednak tylko dlatego, że starszy Witalij zakończył karierę. A czy Haitańczyk byłby w stanie stawić czoła młodszemu Władimirowi Kliczce (62-3, 52 KO)? Niektórzy twierdzą, że miałby szansę.KHAN: BROOK NIE ODWAŻY SIĘ WALCZYĆ Z PORTEREM

Nie jest żadną tajemnicą, że Amir Khan (29-3, 19 KO) i Kell Brook (32-0, 22 KO) serdecznie się nie znoszą i na każdym kroku sobie docinają. Opromieniony cennym zwycięstwem nad Luisem Collazo (35-6, 18 KO) były mistrz świata kategorii junior półśredniej oświadczył, że jego zdaniem "The Special One" nigdy nie odważy się na pojedynek z Shawnem Porterem (24-0-1, 15 KO).


ŁASZCZYK vs GUDEL: FRAGMENTY SPARINGU

Już tylko trzy dni dzieli nas od gali w Ślesinie pod Koninem, gdzie w jednej z dwóch walk wieczoru Kamil Łaszczyk (16-0, 7 KO) skrzyżuje rękawice z Tuomo Eronenem (13-2, 5 KO) z Finlandii. Perspektywiczny Polak w ramach przygotowań stoczył trzy sesje sparingowe z czołowym pięściarzem niższych kategorii na naszym podwórku - Piotrem Gudelem. Teraz prezentujemy Wam urywki ich walk treningowych.ZAPOMNIANE BITWY: TRINIDAD vs JOPPY

12 maja 2001 roku jeden z najwspanialszych pięściarzy ostatnich lat - Felix Trinidad (42-3, 35 KO), stoczył swoją pierwszą walkę w kategorii średniej. Niesamowity portorykański czempion dywizji półśredniej i junior średniej tego dnia od razu stanął do rywalizacji z ówczesnym królem WBA w limicie 160 funtów, Amerykaninem Williamem Joppym (40-7-2, 30 KO).JUDAH Z HERRERĄ?

Zarówno Mauricio Herrera (20-4, 7 KO) jak i Zab Judah (42-9, 29 KO) w ostatnich miesiącach stoczyli dobre, lecz przegrane boje z liderem kategorii junior półśredniej, Dannym Garcią. Teraz Richard Schaefer próbuje skonfrontować obu pięściarzy między sobą.SETNA ROCZNICA URODZIN JOE LOUISA

Dokładnie sto lat temu, 13 maja 1914 roku, na świat przyszedł jeden z największych mistrzów w historii boksu, Joe Louis. Urodzony w LaFayette pięściarz przez niespełna dwanaście lat zasiadał na tronie wagi ciężkiej, 25-krotnie broniąc tytułu mistrza świata. To rekord, który przetrwał już ponad 60 lat.


PIERWSZA WALKA MTB im.KOPYTKA: HARWANKOWSKI vs KELLY

Zapraszamy do obejrzenia ambitnego pojedynku pomiędzy Dominikiem Harwankowskim a Ronanem Kelly podczas IX Międzynarodowego Turnieju im. Roberta Kopytka, w którym spotkały się w rewanżowym meczu ekipy Polski i Irlandii. Hala była wypełniona po brzegi emocjami kibiców szczelnie wypełniających i nie ma się czemu dziwić, ponieważ do samego końca meczu nie wiadomo było, która drużyna zwycięży.


SERGIO MARTINEZ: HBO GREATEST HITS

Być może wkrótce będziemy świadkami końca bardzo udanej kariery Sergio Martineza (51-2-2, 28 KO), ale nie uprzedzajmy faktów. 39-letni Argentyńczyk wypłynął na szerokie wody bardzo późno, ale w krótkim czasie podbił wagę średnią i pokonał takich rywali jak Kelly Pavlik, Julio Cesar Chavez Jr czy Paul Williams. Zapraszamy wszystkich kibiców "Maravilli" do obejrzenia zaktualizowanych "Greatest Hits" Martineza okiem kamer HBO.


KAUFFMAN CHCE WALKI Z KLICZKĄ

- Jestem najwyżej rozstawionym amerykańskim pięściarzem w rankingu federacji WBA, która notuje mnie na czwartym miejscu. Tytuł piastuje Władimir Kliczko, który niestety mnie unika - żali się były sparingpartner Tomka Adamka, Travis Kauffman (28-1, 20 KO).


WBC ZARZĄDZA ELIMINATOR MARES vs VELEZ

Władze federacji WBC nakazały Abnerowi Maresowi (26-1-1, 14 KO) zmierzyć się w kolejnym pojedynku w wadze piórkowej z Jaysonem Velezem (22-0, 16 KO). Walka ma wyłonić obowiązkowego pretendenta do tytułu dzierżonego przez Jhonnyego Gonzaleza (55-8, 47 KO).