Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-08

 

BARANIECKI POPROWADZI HUSARIĘ!

Wiadomo już kto zastąpi Huberta Migaczewa w roli trenera ekipy Rafako Hussars Poland przed nowym sezonem elitarnych rozgrywek World Series of Boxing. Nowym "dowódcą" będzie dotychczasowy asystent, niezwykle doświadczony Jerzy Baraniecki.PODSUMOWANIE MŚ PRZED MP 2014

Przyszedł czas na podsumowanie pierwszego poważnego sprawdzianu Męskiej Młodzieżowej Kadry Narodowej. Start w Mistrzostwach Świata w Sofii był dla zawodników zmaganiem się nie tylko o medale MŚ ale także o możliwość występu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.ALVAREZ: NIE MAM PROBLEMÓW Z WAGĄ

Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO) spotka się 12 lipca z Erislandy Larą (19-1-2, 12 KO) w umówionym limicie przekraczającym nieznacznie kategorię junior średnią, ale zapewnia, że bez problemów mógłby zejść do 154 funtów jeśli tylko... walka byłaby rozgrywana o pas mistrza świata.


MARQUEZ: REMIS LUB MINIMALNIE MAYWEATHER

Były mistrz świata czterech kategorii Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO) z zainteresowaniem obejrzał walkę pomiędzy swym dawnym pogromcą Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO) a argentyńskim twardzielem Marcosem Rene Maidaną (35-4, 31 KO). "Dinamita" uważa, że w grę wchodziły dwa wyniki - remis lub minimalna wygrana Amerykanina.


TERAZ TO ABRAHAM CHCE WALKI ZE STURMEM

Kiedy obaj jeszcze boksowali w wadze średniej, a Arthur Abraham (40-4, 28 KO) miał nieskazany porażką bilans, bardziej na walkę naciskał Felix Sturm (39-3-2, 18 KO). Teraz to nieoczekiwanie "Król Arthur" domaga się walki na szczycie niemieckiego boksu.UCZESTNICY SUPER 8 POZNALI RYWALI

Były mistrz świata wagi ciężkiej Hasim Rahman (50-8-2, 41 KO) będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem podczas turnieju Super 8, który odbędzie się 4 czerwca w Auckland. W pierwszej walce Amerykanin zmierzy się z reprezentującym gospodarzy Anthonym Nansenem (3-2, 1 KO).


WIELKIE BITWY: CORRALES vs CASTILLO

7 maja 2005 roku doszło do niezwykle brutalnego pojedynku dwóch wielkich wojowników o miano króla wagi lekkiej. Piekielna wojna w Mandalay Bay w Las Vegas pomiędzy Diego Corralesem (40-5, 33 KO) a Jose Luisem Castillo (65-12-1, 56 KO) przeszła do historii nie tylko ze względu na nieprawdopodobną zaciekłość i upór walczących, ale przede wszystkim dlatego, że stanowi doskonały przykład wiary we własne siły do samego końca.


DE LA HOYA SZUKA POGROMCY BRONERA

Po obraźliwych słowach Adriena Bronera (28-1, 22 KO) tuż po wygranej z Carlosem Moliną niemal natychmiast zareagował Oscar De la Hoya nazywając mistrza świata trzech kategorii "idiotą". Teraz otwarcie przyznaje, że chętnie utrze nosa młodszemu koledze po fachu.


MICHAŁ CIEŚLAK O WYGRANEJ Z BINKOWSKIM I NAJBLIŻSZYCH PLANACH

Michał Cieślak (5-0, 2 KO) powszechnie uważany jest za jednego z najciekawszych polskich pięściarzy młodego pokolenia, co potwierdził ekspresową demolką nad Arturem Binkowskim. Radomianin kolejny pojedynek stoczy 31 maja podczas gali w Lublinie, mając za rywala jednego z prekursorów boksu zawodowego na naszym rynku, Andrzeja Witkowskiego (9-9-1, 4 KO). O tej walce, a także o tej z Binkowskim i najbliższych planach w najnowszym wywiadzie dla BOKSER.ORG. Serdecznie zapraszamy!


ADAM JABŁOŃSKI O NAJBLIŻSZYCH PLANACH MICHAŁA CIEŚLAKA

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adamem Jabłońskim, pierwszym trenerem Michała Cieślaka (5-0, 2 KO). Szkoleniowiec powrócił do wygranej w Legionowie nad Arturem Binkowskim, niedoszłej walce z Nikodemem Jeżewskim oraz odniósł się do potyczki z Andrzejem Witkowskim (9-9-1, 4 KO), z którym Cieślak zmierzy się 31 maja podczas gali w Lublinie.
NIE BĘDZIE WALKI CHAVEZ vs GOŁOWKIN

Bodaj najbardziej wyczekiwana walka tego lata nie dojdzie do skutku. Negocjacje pomiędzy obozami Julio Cesara Chaveza Juniora (48-1-1, 32 KO) a Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) zostały przerwane. Bob Arum twierdzi, że Meksykanin miał zbyt wygórowane oczekiwania finansowe.


GARCIA CHCE NADAL PRACOWAĆ Z TOP RANK

Mistrz WBO w wadze super piórkowej Mikey Garcia (34-0, 28 KO) przyznał, że pomimo pozwu, jaki złożył niedawno przeciwko promującej go grupie Top Rank, chce kontynuować z nią współpracę. Niepokonany pięściarz oczekuje jednak, że stajnia Boba Aruma zacznie go lepiej traktować.


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK 2014 GRUDZIĄDZ

Prezentujemy wszystkie walki finałowe XIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek (01-04.05.2014) w Grudziądzu z Hali Sportowej MKS Start, skąd przeprowadzaliśmy bezpośrednią transmisję na żywo na PZB w HD. Na zawodach obecny jest Prezes Zbigniew Górski oraz trenerzy kadry Paweł Pasiak i Tomasz Różański. W rozwinięciu oddzielnie każda walka.


GROVES: BĘDĘ W FORMIE ŻYCIA

George Groves (19-1, 15 KO) zapowiada, że będzie w życiowej formie 31 maja, kiedy zmierzy się na Wembley z Carlem Frochem (32-2, 23 KO). 26-latek zamierza się zrewanżować swojemu rodakowi za porażkę z listopada i zostać mistrzem IBF oraz WBA w wadze super średniej.


DONAIRE CHCE WIĘCEJ

Nonito Donaire (32-2, 21 KO) ma już na koncie tytuły mistrza świata w czterech kategoriach, a w ostatni dzień maja przystąpi do walki o piąty taki skalp, mierząc się z championem federacji WBA wagi piórkowej Simpiwe Vetyeką (26-2, 16 KO). Ale to wciąż go nie satysfakcjonuje. Chce więcej.