SHIELDS: THURMAN I PORTER SPRAWILIBY PROBLEMY MAYWEATHEROWI

Redakcja, fighthype.com

2014-05-08

Były trener Tomasza Adamka Ronnie Shields twierdzi, że Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) ponownie mógłby mieć problemy z Marcosem Maidaną (35-4, 31 KO), gdyby spotkał się z nim w rewanżu. Amerykanin podkreśla jednak, że nie tylko Argentyńczyk może zagrozić jego niepokonanemu rodakowi.

- Myślę, że Keith Thurman sprawiłby Floydowi ogromne problemy. Podobnie Shawn Porter. Problem w tym, że trudno byłoby sprzedać te walki w PPV, a jak wiadomo Floyd jest zawodnikiem walczącym tylko w tym systemie – powiedział szkoleniowiec.

Jeżeli zaś chodzi o potyczkę Mayweathera z Maidaną w MGM Grand, Shields jest zdania, że była ona bardziej wyrównana, niż sądzi większość ekspertów.

- Maidana zaprezentował się znakomicie. Pokazał, jak należy walczyć z Mayweatherem, jak trzeba wykorzystywać swoje warunki. Nie można stać naprzeciw niego i boksować, trzeba go zasypywać ciosami. Problem w tym, że Floyd potrafi się dostosować do każdego rywala. Na mojej karcie walka była bardzo wyrównana. Punktowałem 7-5 dla Mayweathera. Maidana zasłużył na rewanż – stwierdził.