TERAZ TO ABRAHAM CHCE WALKI ZE STURMEM

Kiedy obaj jeszcze boksowali w wadze średniej, a Arthur Abraham (40-4, 28 KO) miał nieskazany porażką bilans, bardziej na walkę naciskał Felix Sturm (39-3-2, 18 KO). Teraz to nieoczekiwanie "Król Arthur" domaga się walki na szczycie niemieckiego boksu.

Ormianin z niemieckim paszportem w minioną sobotę obronił tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii super średniej, ale nabawił się poważnej kontuzji ręki. Jeśli wróci w tym roku, to raczej w jego końcówce. W przyszłym champion chciałby stoczyć jeszcze dwie potyczki i na dobre zawiesić rękawice na kołku.

Z kolei Sturm - dla odmiany Bośniak z niemieckim paszportem, pod koniec ubiegłego roku odzyskał tytuł mistrzowski w dywizji średniej już po raz czwarty, a w ostatni dzień maja przystąpi do pierwszej obrony pasa organizacji IBF.

- Poza tegoroczną walką chcę w przyszłym sezonie wystąpić jeszcze dwukrotnie. Zanim na dobre zakończę karierę chciałbym wcześniej zmierzyć się ze Sturmem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie - przyznał Abraham.

Przypomnijmy, że w czasach amatorskich ci dwaj panowie spotkali się w Bundeslidze trzy razy i wszystkie te potyczki na punkty na swoją korzyść rozstrzygnął Sturm. On też domagał się czwartego spotkania, gdy Abraham rok w rok wybierany był najlepszym pięściarzem w Niemczech. Ostatnio jednak dał sobie spokój, a dla odmiany gotowość i chęć stoczenia walki wyraża obecnie Abraham.

Wraz z końcem roku pięściarzom stajni Sauerland Event (Abraham) skończy się kontrakt ze stacją ARD. Felix współpracuje ściśle z SAT 1 i być może gdy nie będzie już konfliktu do praw telewizyjnych, również i o ten pojedynek będzie łatwiej?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Whisper
Data: 08-05-2014 17:31:27 
Niech Sturm zawalczy z GGG.
 Autor komentarza: Blancos
Data: 08-05-2014 19:51:11 
Sturm - Abraham? Ciekawe zestawienie. Stawiam UD dla Sturma, bo Abraham w moich oczach już jest mocno Past Prime.
 Autor komentarza: Emperror
Data: 08-05-2014 20:09:07 
Zestawienie ciekawe ale ani jeden ani drugi mnie nie porywa
 Autor komentarza: PanagiotisDanglis
Data: 08-05-2014 22:25:26 
To by było ciekawe zestawienie, ale lepsze jak dla mnie zestawienie to walka z Kesslerem choć pewnie Papa Sauerland na takie coś nie pójdzie mając w świadomości to że Mikkel jest już na finiszu swojej sportowej kariery a Artur jednak mimo wszystko mówił że jeszcze parę lat powalczy, co nie zmienia mojego poglądu że Duńczyk jest o klasę lepszym bokserem od Artura
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 08-05-2014 23:25:34 
PanagiotisDanglis - przecież pisze Ci w newsie, że Abraham mówi, że chciałby jeszcze tylko zawalczyć 2 walki w przyszłym roku i koniec :D
 Autor komentarza: Whisper
Data: 09-05-2014 00:01:15 
Kessler? Jak nie wyjdzie z GGG to niech walczy ze Sturmem. To by była dobra walka. Obydwoje są na podobnych etapach karier. Abraham? Nudziarz. Niech walczy ze Stieglitzem albo Brahemerem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.