Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-17

 LARRY DONALD CHCE ZABOKSOWAĆ W SUPER 8

Hasim Rahman (50-8-2, 41 KO) dopiero co gościł w Australii, gdzie promował turniej "Super 8", w którym wystąpi obok Samuela Petera, Martina Rogana, Michaela Sprotta i Kali Meehana. Trwają jeszcze poszukiwania trzech ostatnich uczestników imprezy, a gotowość wystąpienia w turnieju za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych wyraził właśnie... nieaktywny od blisko siedmiu lat Larry Donald (42-5-3, 24 KO).


BOHATEROWIE GALI W WASZYNGTOWNIE PEWNI SWEGO

W Waszyngtonie odbyła się ostatnia konferencja prasowa przed weekendową galą w DC Armory, której główną atrakcją będzie pojedynek unifikacyjny w wadze półciężkiej pomiędzy Bernardem Hopkinsem (54-6-2, 32 KO) a Beibutem Szumenowem (14-1, 9 KO). Obaj pięściarze zapewnili, że są w doskonałej formie i opuszczą stolicę USA z nowymi pasami.


MAIDANA: NIE POTRZEBUJĘ NOKAUTU DO WYGRANEJ

Marcos Rene Maidana (35-3, 31 KO) ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy wierzą szczere, że zdoła on 3 maja sprawić kolejną sensację i pokonać Floyda Mayweathera Jr (45-0, 26 KO). Ale nawet oni nie ukrywają, że jedyną szansą jest wygrana przed czasem. Argentyńczyk tymczasem zapewnia, że i na punkty może odprawić "Pięknisia".PODSUMOWANIE 31. MTB im. FELIKSA STAMMA

Od zakończenia 31. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma minęło kilka dni, potrzebnych na złapanie odpowiedniego dystansu do tej ciekawej imprezy, w której Biało-Czerwoni mieli swoje wzloty i upadki. Warszawskie zawody w naturalny sposób zamykają pierwszy etap budowy kadr narodowych kobiet i mężczyzn na najważniejsze w tym roku turnieje mistrzowskie.


BEN WROTNIAK MOŻE POWALCZYĆ O MISTRZOSTWO AUSTRALII

Ben Wrotniak (5-1, 1 KO) to polsko-australijski bokser wagi ciężkiej, który niedawno przeniósł się na stałe do kraju swoich przodków i prowadzi rozmowy z Mariuszem Grabowskim, co może zwiastować rozpoczęcie współpracy pomiędzy "Overcomerem" a grupą Tymex Boxing Promotion. W rozmowie z Bokser.org Wrotniak zdradził, że pojawiła się dla niego oferta stoczenia pojedynku o mistrzostwo Australii. Jego rywalem z Bowie Tupou (24-3, 17 KO)
BJ FLORES KOLEJNYM NABYTKIEM HAYMONA

BJ Flores (28-1-1, 18 KO) od przynajmniej siedmiu lat uważany jest za czołowego pięściarza kategorii junior ciężkiej, ale wieczne problemy promocyjno-organizacyjne w połączeniu z dłuższymi przerwami zatrzymały jego karierę. Być może teraz wszystko się zmieni, gdyż 35-latek związał się kontraktem z potężnym Alem Haymonem.DZIESIĘĆ LAT MINĘŁO: GOŁOTA vs BYRD

Dokładnie dziś mija dekada od momentu gdy Andrzej Gołota stoczył w legendarnej Madison Square Garden zremisowaną, zdaniem wielu w rzeczywistości wygraną walkę z ówczesnym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBF, Chrisem Byrdem. Dla młodszych kibiców poniżej wideo z tej pamiętnej potyczki.


KLICZKO CHCE ZDOBYĆ PAS WBC

Zbliżający się pojedynek pomiędzy Bermaneem Stiverneem (23-1-1, 20 KO) a Chrisem Arreolą (36-3, 31 KO), który wyłoni nowego czempiona WBC, może wnieść nieco ożywienia do zdominowanej przez Władimira Kliczkę (61-3, 51 KO) wagi ciężkiej, jednak obóz Ukraińca już zapowiedział, że chce się spotkać ze zwycięzcą walki w Los Angeles.


KONECNY: JESTEM W STANIE POKONAĆ QUILLINA

- Quillin jest godnym mistrzem, ale nie jest na tyle dobry. Mam większe doświadczenie. Doceniam go, ma czym uderzyć, jednak miałem 250 walk w boksie olimpijskim, ponad 50 w zawodowym i nadal nikt mnie nie znokautował. Przegrywałem jedynie na punkty, więc mogę go pokonać. Druga połowa walki będzie należała do mnie - twierdzi Konecny przed sobotnią walką z o mistrzostwo świata WBO.WYGRANE N'JIKAMA I DORTICOSA

Hassan N'Dam N'Jikam (30-1, 18 KO) po utracie pasa WBO wagi średniej zanotował trzecie zwycięstwo. Z kolei nowa siła kategorii cruiser - Yunier Dorticos (17-0, 17 KO), dodał kolejny efektowny nokaut do swojego dorobku.


ZNOWU MARAZM W POLSKIM BOKSIE

Rok 2013 nazwałem kiedyś rokiem prawdy o polskim boksie, ponieważ wielu trzymanych latami "pod kloszem" polskich bokserów dostało wreszcie szansę zmierzenia się z rywalami wysokiej klasy. Większość została zweryfikowana negatywnie, co miało jednak ten dobry skutek, że pozwoliło wreszcie kibicom, trenerom i samym zawodnikom prawidłowo ocenić miejsce, w którym się znajdują i perspektywy na przyszłość.


ZAPOMNIANE BITWY: SUGAR RAY ROBINSON vs ROCKY GRAZIANO

16 kwietnia 1952 roku na wypełnionym po brzegi stadionie w Chicago fantastyczny czempion Sugar Ray Robinson (173-19-6, 108 KO) znokautował już w trzeciej rundzie słynnego Rocky'ego Graziano (67-10-6, 52 KO). Określany przez zdecydowaną większość ekspertów jako bezapelacyjny król wagi półśredniej i średniej w historii Słodki skruszył swoim morderczym prawym sierpowym nowojorczyka.
LETR: MNIEJ SŁÓW, WIĘCEJ TRENINGU

- Nie będę mówił, jaki to jestem mocny czy słaby, kibice przekonają się o tym 26 kwietnia w Legionowie  mówi Włodzimierz Letr (1-2, 1 KO) przed walką z Albertem Sosnowskim (47-6-2, 28 KO) na gali Wojak Boxing Night organizowanej przez Babilon Promotion & KnockOut Promotions. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.NICOLAS DION RYWALEM SULĘCKIEGO W BRODNICY

32-letni Francuz Nicolas Dion (11-1, 1 KO) będzie rywalem Macieja Sulęckiego (17-0, 3 KO) podczas zaplanowanej na 10 maja gali w Brodnicy. Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł międzynarodowego mistrza Rzeczypospolitej Polskiej w wadze super średniej.


HOPKINS: CHCIAŁEM KOWALIOWA, ALE ON WYBRAŁ CLEVERLY'EGO

Najdłużej panujący mistrz w historii kategorii średniej i obecny champion wagi półciężkiej Bernard Hopkins (54-6-2, 32 KO) przyznaje, że miał ochotę zmierzyć się z Siergiejem Kowaliowem (24-0-1, 22 KO), jednak obóz Rosjanina wybrał łatwiejszą drogę i udał się do Wielkiej Brytanii po pas WBO należący do Nathana Cleverly'ego (26-1, 12 KO).


CAMPILLO PRZENOSI SIĘ DO CRUISER

Były mistrz świata wagi półciężkiej Gabriel Campillo (22-6-1, 9 KO) już niedługo przeniesie się do wyższej kategorii. 9 maja podczas gali na Wyspach Kanaryjskich Hiszpan zaboksuje w wadze junior ciężkiej, a jego rywalem będzie Ricky Dennis Pow (11-2-1, 8 KO). Walkę zakontraktowano na 10 rund.