KLICZKO CHCE ZDOBYĆ PAS WBC

Redakcja, espn.com

2014-04-17

Zbliżający się pojedynek pomiędzy Bermane’em Stiverne’em (23-1-1, 20 KO) a Chrisem Arreolą (36-3, 31 KO), który wyłoni nowego czempiona WBC, może wnieść nieco ożywienia do zdominowanej przez Władimira Kliczkę (61-3, 51 KO) wagi ciężkiej, jednak obóz Ukraińca już zapowiedział, że chce się spotkać ze zwycięzcą walki w Los Angeles.

Kliczko przygotowuje się obecnie do zaplanowanego na 26 kwietnia starcia z Alexem Leapaiem (30-4-3, 24 KO). Tak jak tę, tak i walkę Stiverne vs Arreola pokaże w Stanach Zjednoczonych telewizja ESPN. Popularna stacja prawdopodobnie chce w ten sposób położyć grunt pod walkę unifikacyjną z udziałem Ukraińca.

- To idealna sytuacja. Władimir jest bardzo szczęśliwy. ESPN to największa sportowa telewizja świata, to spełnienie marzeń, że w ciągu dwóch tygodni pokaże dwie walki o mistrzostwo wagi ciężkiej. Wierzymy oczywiście, że Władimir wygra swoją i nie ukrywamy, że chcemy pojedynku ze zwycięzcą konfrontacji Stiverne vs Arreola – powiedział menedżer Kliczki Bernd Boente.

Kolejka do pasa WBC jest dosyć długa. Walkę o ten tytuł ma już teoretycznie zagwarantowaną Deontay Wilder (31-0, 31 KO), o prawo do niej mają z kolei boksować Bryant Jennings (18-0, 10 KO) i Mike Perez (20-0-1, 12 KO). Niewykluczone, że wszyscy będą musieli obejść się smakiem, kiedy do gry wkroczy Kliczko.