Archiwum wiadomości z dnia: 2021-06-06

 PARYŻ: KOSZEWSKA GŁADKO WYGRYWA, PORAŻKA DURKACZA

Ze zmiennym szczęściem wystąpili dziś polscy reprezentanci podczas paryskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Najpierw tuż po 18. Karolina Koszewska pokonała jednogłośnie na punkty Emilię Sonvico, a kilkanaście minut później Damian Durkacz przegrał zdecydowanie z Białorusinem Dmitrijem Asanau.


IBF: CIEŚLAK NAJWYŻEJ W RANKINGU WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ!

Wydaje się, że Michał Cieślak (21-1, 15 KO) jest już bardzo blisko wielkiej mistrzowskiej szansy. W opublikowanym dzisiaj najnowszym rankingu federacji IBF podopieczny Andrzeja Liczika zajmuje w wadze cruiser drugą lokatę, notując awans z ósmej pozycji. Nikt aktualnie nie jest wyżej nad polskim pięściarzem, ponieważ pod miejscem pierwszym widnieje wakat. W rankingu IBF zadebiutował Paweł Stępień (15-0-1, 12 KO), ale... w kategorii junior ciężkiej.


DUBOIS: FRANK WARREN SZYKUJE DLA MNIE WALKĘ Z TREVOREM BRYANEM

Potężny Daniel Dubois (16-1, 15 KO) znokautował wczoraj w drugiej rundzie Bogdana Dinu (20-3, 16 KO), mocno wracając po porażce z Joe Joyce'em. Kolejnym celem młodego Brytyjczyka jest walka z zawodnikiem Dona Kinga, mistrzem świata WBA Regular wagi ciężkiej Trevorem Bryanem (21-0, 15 KO), który w styczniu tego roku zdobył ww. tytuł pokonując przed czasem Bermane'a Stiverne'a.DŁUGOSZ SPARUJE W IRLANDII Z PEREZEM I McCARTHYM

Mieszkający od lat w Irlandii Północnej Karol Długosz (2-0) przeszedł w ubiegłym roku na zawodostwo podpisując kontrakt z grupą Queensberry Polska. Zawodnik wagi półciężkiej stoczył dwa pojedynki, a do kolejnych przygotowuje się sparując z mocno bijącym Mike'em Perezem (24-3-1, 15 KO) oraz mistrzem Europy wagi junior ciężkiej Tommym McCarthym (18-2, 9 KO), który przymierzany jest do walki z naszym Krzysztofem Włodarczykiem.SZEREMETA: NIE CHCĘ OBIJAĆ OGÓRKÓW DO KOŃCA ŻYCIA

- Moje dzieci dzięki mojemu boksowi będą miały lepszy byt i lepsze życie niż ja sam miałem - mówi w rozmowie z Bokser.org Kamil Szeremeta (21-1, 5 KO) po ogłoszeniu przez KnockOut Promotions jego walki z Jaime Munguią (36-0, 29 KO). Obaj pięściarze skrzyżują rękawice 19 czerwca na gali w El Paso. My w ekspresowym tempie skontaktowaliśmy się z Kamilem i zapytaliśmy o powody przyjęcia tego pojedynku.SULĘCKI WSPIERA SZEREMETĘ PRZED WALKĄ Z MUNGUIĄ

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Kamil Szeremeta (21-1, 5 KO) zastąpi Macieja Sulęckiego (29-2, 11 KO) w pojedynku z Jaime Munguią (36-0, 29 KO) zaplanowanym na 19 czerwca na gali DAZN w El Paso. Pięściarz z Warszawy dwukrotnie wycofywał się z pojedynku z Meksykaninem, a teraz wypowiedział się na temat walki Szeremeta-Munguia.


HATTON: FLOYD MAYWEATHER NISZCZY SWOJE DZIEDZICTWO

Dzisiejsza pokazowa walka Floyd Mayweather vs Logan Paul, czyli kasowe starcie jednego z najlepszych pięściarzy wszech czasów z niezwykle popularnym youtuberem, budzi bardzo duże kontrowersje. Dawny rywal Mayweathera, legendarny Brytyjczyk Ricky Hatton twierdzi, że obsesja Amerykanina na punkcie pieniędzy szkodzi jego dziedzictwu.


KABAYEL WYPUNKTOWAŁ JOHNSONA

Po prawie rocznej przerwie od boksu między liny wrócił Agit Kabayel (21-0, 13 KO). Były mistrz Europy wagi ciężkiej na wczorajszej gali w niemieckim Magdeburgu pokonał jednogłośnie na punkty byłego pretendenta do pasa WBC wagi ciężkiej Kevina Johnsona (35-18-1, 19 KO).