WAŻNE WALKI PRZED DRABIK I KOSZEWSKĄ - CZY POLECĄ DO TOKIO?

Redakcja, Informacja własna

2021-06-06

Trwający w Paryżu turniej kwalifikacyjny do tokijskich igrzysk olimpijskich nie przebiega po myśli polskich reprezentantek. Żadna z kobiet nie zagwarantowała sobie biletu na igrzyska w wakacje, ale dziś oraz w poniedziałek wyjaśni się czy Sandra Drabik oraz Karolina Koszewska wywalczą ostatecznie przepustkę do Tokio.

Jedynym reprezentatem Polski, który już wie, że leci do Tokio, jest występujący w kategorii -63 kg Damian Durkacz. Polski pięściarz zapewnił sobie udział w igrzyskach po wczorajszym zwycięstwie nad Milanem Fodorem z Węgier.

Z kolei Polki - Sandra Drabik, Karolina Koszewska oraz Elżbieta Wójcik (-75 kg) przegrały wczoraj swoje ćwierćfinałowe pojedynki. Sandra oraz Karolina mają nadal szanse na awans na igrzyska. Drabik (-51 kg) musi w poniedziałek pokonać Ninę Radovanović, a Koszewska (-69 kg) do upragnionego awansu potrzebuje dwóch zwycięstw - pierwszym wyzwaniem będzie dzisiaj Emilie Sonvico z Francji. Jeśli wygra, jutro na francuskim ringu zmierzy się w ostatecznym barażowym pojedynku. 

Mimo wywalczonego awansu dalej w turnieju eliminacyjnym występuje Durkacz. Dziś po godzinie 18. na ringu A skrzyżuje rękawice w ćwierćfinałowym boju z Dmitrym Asanau z Białorusi. 

Rozkład walk na dziś: 
- Ring A, seria od g. 18:00, walka nr 3 - ćwierćfinał 63 kg Damian Durkacz (Polska) – Dzmitry Asanau (Białoruś)
- Ring B, seria od g. 18:00, walka nr 1 – o miejsca 5-8, 69 kg Karolina Koszewska-Łukasik (Polska) – Emilie Sonvico (Francja)

Pojedynki turnieju kwalifikacyjnego można oglądać na żywo POD TYM LINKIEM.