IBF: CIEŚLAK NAJWYŻEJ W RANKINGU WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ!

Redakcja, IBF/USBA

2021-06-06

Wydaje się, że Michał Cieślak (21-1, 15 KO) jest już bardzo blisko wielkiej mistrzowskiej szansy. W opublikowanym dzisiaj najnowszym rankingu federacji IBF podopieczny Andrzeja Liczika zajmuje w wadze cruiser drugą lokatę, notując awans z ósmej pozycji. Nikt aktualnie nie jest wyżej nad polskim pięściarzem, ponieważ pod miejscem pierwszym widnieje wakat. W rankingu IBF zadebiutował Paweł Stępień (15-0-1, 12 KO), ale... w kategorii junior ciężkiej. 

Pięściarz z Radomia awansował w rankingu przez ostatnie majowe zwycięstwo podczas gali Polsat Boxing Night 9, na której w pojedynku wieczoru przejechał się gładko po Juriju Kaszińskim i zanotował zwycięstwo już w pierwszej rundzie. 

Jakie jeszcze zanotowaliśmy zmiany? Mateusz Masternak (44-5, 29 KO) po zwycięstwie nad Adamem Balskim (15-1, 9 KO) i zdobyciu pasa IBF Inter-Continental na majowej gali w Rzeszowie zaliczył tylko nieznaczny awans - w kwietniowym rankingu plasował się na dziesiątej pozycji, teraz jest ósmy. Zaskakuje również debiut Stępnia - zamiast umiejscowienia go na liście wagi półciężkiej, pięściarz ze Szczecina jest w "15" cruiserów! 

Nadal jedenastym zawodnikiem rankingu IBF wagi średniej jest Kamil Szeremeta (21-1, 5 KO), który 19 czerwca na gali Golden Boy Promotions w El Paso skrzyżuje rękawice z Jaime Munguią (36-0, 29 KO). 

Polacy w najnowszym rankingu IBF: 
- Michał Cieślak (#2 - waga junior ciężka) 
- Mateusz Masternak (#8 - junior ciężka) 
- Kamil Szeremeta (#11 - średnia) 
- Paweł Stępień (#13 - junior ciężka: pomyłka federacji, Paweł powinien być notowany w wadze półciężkiej)