PARYŻ: KOSZEWSKA GŁADKO WYGRYWA, PORAŻKA DURKACZA

Ze zmiennym szczęściem wystąpili dziś polscy reprezentanci podczas paryskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Najpierw tuż po 18. Karolina Koszewska (-69 kg) pokonała jednogłośnie na punkty Emilię Sonvico, a kilkanaście minut później Damian Durkacz (-63 kg) przegrał zdecydowanie z Białorusinem Dmitrijem Asanau. 

Dla Koszewskiej był to bardzo ważny pojedynek. Po wczorajszej bolesnej porażce w ćwierćfinale do zagwarantowana sobie miejsca w Tokio Karolina potrzebuje dwóch zwycięstw - dziś oraz jutro. Pierwsza przeszkoda pokonana - Francuzka Sonvico nie miała argumentów i musiała uznać wyższość polskiej reprezentantki (4x 30-27 i 29-28). Jutro więc dojdzie do ostatecznego barażowego starcia Koszewskiej. 

Z kolei Damian Durkacz zapewnił sobie start na igrzyskach po wczorajszym zwycięstwie nad Węgrem Milanem Todorem. Turniej jednak nadal trwa, a dziś reprezentant Polski zmierzył się w ćwierćfinałowym boju z białoruskim rywalem i zdaniem wszystkich pięciu sędziów (4x 30-27 i 30-26) przegrał ten pojedynek. To był bardzo dobry występ Asanau, a dla Durkacza poważna lekcja. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 06-06-2021 21:35:16 
Damian dzisiaj wyjątkowy bezbarwny, walka do jednej bramki. Naprawdę przygotowywanie się klasowego zawodnika pod ważne zawody poprzez pojedyncze walki towarzyskie z kiepskimi zawodnikami to nie może być dobry pomysł. Oby udało się jeszcze zawalczyć przed Tokio.b
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.