Archiwum wiadomości z dnia: 2020-03-08

 


FIODOR CZERKASZYN: BRONIĘ SIĘ UMIEJĘTNOŚCIAMI, A NIE FLAGAMI

Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) idzie póki co jak burza przez ringi zawodowe. Wczoraj wieczorem na ringu w Łomży zastopował twardego Patricka Mendy'ego, który słynie z tego, że przed czasem nie przegrywa. To podwójna radość dla Fiodora, który kilka dni wcześniej dostał polskie obywatelstwo. I nie krył pozytywnych emocji po walce i kolejnej efektownej wygranej.


BOREK W OSTRYCH SŁOWACH: WASILEWSKI POKONAŁ RADCZENKĘ NA PUNKTY

- Artur jest moim kumplem. Uważam go za mega fajnego gościa, człowieka, który czuje sport. Faceta, który rozumie boks. Zaskoczył mnie wiele razy w życiu na plus, nawet w przegranej walce z Deontayem Wilderem, gdy siedziałem blisko ringu i martwiłem się o jego zdrowie. Natomiast dzisiaj tej walki nie wygrał - powiedział w rozmowie z Mariuszem Serafinem promotor i dziennikarz Mateusz Borek.


PORAŻKA KOWNACKIEGO: REAKCJE BOKSERÓW I DZIENNIKARZY W USA

Porażka Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) w walce wieczoru gali na Brooklynie zaskoczyła Amerykanów równie mocno jak Polaków, w końcu zdaniem niektórych bukmacherów Kownacki był faworytem w stosunku 20:1, a jego wygraną typowali też wszyscy poważni dziennikarze i gwiazdy nowojorskiego boksu. Oto, jak zareagowali wybrani ludzie z amerykańskiego środowiska bokserskiego i mediów na porażkę Polaka.KOWNACKI vs HELENIUS: STATYSTYKI CIOSÓW

Statystyki ciosów pojedynku Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) - przegranego przez Polaka przez TKO w czwartej rundzie - dość dobrze oddają przebieg walki, choć oczywiście nie są w stanie oddać tego, co stało się, gdy Adam padł na deski.PRZEBUDZENIE Z AMERYKAŃSKIEGO SNU

Przebudziliśmy się w niedzielny poranek 8 marca z naszego amerykańskiego snu. Niestety wysoki jak góra Robert Helenius brutalnie naszą nadzieję zgasił. Co dalej? Kownacki zapowiada powrót i można mu wierzyć, że to nastąpi. To dzielny i ambitny człowiek. Jego dalsze losy będą w dużym stopniu uzależnione od sytuacji na szczycie wagi ciężkiej.