Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-08

 


PROMOTORZY FURY'EGO O SĘDZIACH REWANŻU Z WILDEREM

Pierwsza walka Deontay Wilder vs Tyson Fury (grudzień 2018 roku) zakończyła się kontrowersyjnym remisem, dlatego skład sędziowski lutowej walki rewanżowej w Las Vegas budzi duże emocje. Wygląda jednak na to, że tym razem - podobnie jak w drugiej walce Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem - ewentualny werdykt nie powinien zrodzić tylu wątpliwości.NIE DOJDZIE DO MISTRZOWSKIEJ WALKI CIEŚLAKA Z MAKABU O PAS WBC?

Jak pisaliśmy w poniedziałek, planowana na 25 stycznia w Kinszasie walka Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser stanęła pod znakiem zapytania, gdy do gry włączył się promotor Kongijczyka, Don King. Do walki pozostało już bardzo niewiele czasu, a promotor Polaka, Tomasz Babiloński nadal nie zna żadnych konkretów.


JARON ENNIS: DZIAŁAM JAK PODCZAS ROZBOJU, IDĘ PO NOKAUT

Już w najbliższy piątek na gali Shields vs Habazin w Atlantic City kolejny pojedynek stoczy jeden z najciekawszych prospektów światowego boksu, rywalizujący w wadze półśredniej Jaron Ennis (24-0, 22 KO). Rywalem Amerykanina będzie Kazach Baktijar Ejubow (14-1-1, 12 KO). 22-letni bokser z Filadelfii nie zamierza toczyć z nim pojedynku na pełnym dystansie.
ALLEN O WALCE FURY vs WILDER II, AJ'U I DANIELU DUBOIS

David Allen (17-5-2, 14 KO) sparował w ostatnich latach z trzema znakomitymi brytyjskimi zawodnikami wagi ciężkiej: mistrzem świata Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO), byłym czempionem Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) i 22-letnim prospektem Danielem Dubois (14-0, 13 KO). Oto, jak Allen widzi umiejętności i przyszłość swoich rodaków, ze szczególnym uwzględnieniem walki Fury vs Wilder II.


SMITH JR: CHCĘ ZOSTAĆ MOTYWACJĄ DLA INNYCH LUDZI

11 stycznia w Atlantic City dojdzie do ciekawej walki w wadze półciężkiej. Joe Smith Jr (24-3, 20 KO) skrzyżuje swoje pięści z dawniej czołowym bokserem wagi super średniej, Jesse Hartem (26-2, 21 KO). Walka nie ma wyraźnego faworyta i jest istotna dla obu panów. Oto, co mówi przed nią sensacyjny pogromca naszego Andrzeja Fonfary sprzed kilku lat.


WHYTE DO POWIETKINA: SPRAWDŹMY, KTO MA NAJLEPSZY LEWY SIERPOWY

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) odzyskał w grudniu zeszłego roku status obowiązkowego pretendenta WBC, ale na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej może poczekać ponad rok. Szuka zatem rywala, z którym mógłby skrzyżować rękawice na kwietniowej gali w Anglii. Głównym kandydatem jest od kilku tygodni były mistrz olimpijski i jeden z najlepszych zawodowców ostatnich lat - Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO).