PROMOTORZY FURY'EGO O SĘDZIACH REWANŻU Z WILDEREM

Pierwsza walka Deontay Wilder vs Tyson Fury (grudzień 2018 roku) zakończyła się kontrowersyjnym remisem, dlatego skład sędziowski lutowej walki rewanżowej w Las Vegas budzi duże emocje. Wygląda jednak na to, że tym razem - podobnie jak w drugiej walce Giennadija Gołowkina z Saulem Alvarezem - ewentualny werdykt nie powinien zrodzić tylu wątpliwości.

WSZYSTKO O WALCE FURY vs WILDER II >>>

- Bob Bennett (szef Komisji Sportowej Stanu Nevada - przyp.red.) obiecał mi, że wszyscy będą zadowoleni ze składu sędziowskiego. Prawda jest jednak taka, że tym razem sędziowie nie odegrają dużej roli. Jeżeli walka potrwa dwanaście rund, Fury wygra. Jeżeli natomiast skończy się nokautem, sędziowie nie będą mieli w ogóle znaczenia - powiedział współpromujący Fury'ego Bob Arum, który zdradził również, że ww. komisja zgodziła się na przesłanie obozom obu pięściarzy listy co najmniej trzech sędziów ringowych i listy 10-12 sędziów punktowych. Ci sędziowie, którzy nie odpowiadają adresatom list, zostaną wykreśleni, w ten sposób pole wyboru zostanie uczciwie zawężone.

Sędzia ringowy rewanżu będzie mieszkańcem Nevady, a skład sędziów punktowych ma być następujący: jeden sędzia z Wysp, jeden z USA i jeden spoza ww. miejsc. Możliwa jest również opcja z trzema sędziami neutralnymi. Współpromujący (wraz z Arumem) Fury'ego Frank Warren podkreślił, że brytyjski sędzia punktowy nie jest priorytetem, gdyż Brytyjczyk Phil Edwards widział remis (113-113) w pierwszej walce. Kanadyjczyk Robert Tapper widział zwycięstwo Fury'ego (114-112), a największe kontrowersje wzbudziła karta Kanadyjczyka mieszkającego w USA, Alejandro Rochina (szokujące 115-111 dla Wildera).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 19:29:45 
Mówienie że Wilder to przegrał to opinia ludzi którzy go nie lubią oglądałem ostatnio pojedynek i dla mnie przy tych dwóch nokdaunach nie dał bym zwycięstwa Furemu. Takimi walkami się nie odbiera pasa dla mistrza leżąc dwa razy na glebie ludzie ogarnijcie się w swoich opiniach.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 08-01-2020 19:48:19 
deeceWzp
Zdaniem niektórych Wilder poza dwiema rundami był niemiłosiernie ośmieszany , dostawał lekcję boksu i był bezradny jak dziecko itd Ja widziałem to trochę inaczej i uważam że remis to lekki ukłon w stronę Furego.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 08-01-2020 19:50:05 
Jeżeli tak się pojmuje boks to uważam że Floyd miałby duże szanse wypunktować Wildera.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 20:17:14 
krzysiek34

Fajnie że masz podobne zdanie a przy okazji zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=x2m2et7rFiQ

To highlights walki z Hammerem przed walką z Kliczko, zobacz ile teraz z tego Furego zostało :) a ma 31 lat na dzień dzisiejszy.
 Autor komentarza: ceglany
Data: 08-01-2020 21:11:24 
@deeceWzp & krzysiek34, ci niektórzy to 95% ekspertów, ludzi związanych z boksem i kibiców...także ten tego.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 09-01-2020 00:57:45 
"Możliwa jest również opcja z trzema sędziami neutralnymi"

Po mojemu to sędziowie zawsze powinni być neutralni, ale co ja tam wiem. Ten świat jest jednak spierdolony...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.