WHYTE DO POWIETKINA: SPRAWDŹMY, KTO MA NAJLEPSZY LEWY SIERPOWY

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) odzyskał w grudniu zeszłego roku status obowiązkowego pretendenta WBC, ale na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej może poczekać ponad rok. Szuka zatem rywala, z którym mógłby skrzyżować rękawice na kwietniowej gali w Anglii. Głównym kandydatem jest od kilku tygodni były mistrz olimpijski i jeden z najlepszych zawodowców ostatnich lat - Aleksander Powietkin (35-2-1, 24 KO).

HEARN CHĘTNIE ZOBACZYŁBY WHYTE'A Z RUIZEM I POWIETKINEM >>>

- Eddie Hearn mówił w jednym z wywiadów o mojej walce 18 kwietnia, więc właśnie wtedy mógłbym się zmierzyć z Powietkinem. Prawdopodobnie w Londynie lub w Manchesterze. Jeżeli Powietkin chce tej walki, może ją dostać. To byłaby wojna, bo on nie tańczy w ringu, idzie do przodu, a ja robię to samo. Sprawdźmy, kto ma najlepszy lewy sierpowy - powiedział Whyte, który 7 grudnia na gali Joshua vs Ruiz II pokonał po trudnej walce Mariusza Wacha. Na tej samej gali Powietkin zremisował z Michaelem Hunterem.

Przypomnijmy, że federacja WBC uchyliła zawieszenie, jakie zostało nałożone na Whyte'a po znalezieniu w jego organizmie śladów niedozwolonych środków przed walką z Oscarem Rivasem. Whyte został oczyszczony z zarzutów przez Brytyjską Agencją Antydopingową, a jej śladem poszła organizacja prowadzona przez Mauricio Sulaimana. Co wcale nie oznacza, że Whyte szybko stoczy walkę o tytuł. Jak stwierdziła WBC w oficjalnym oświadczeniu, ''obowiązkowa obrona, czyli walka mistrza WBC (obecnie jest nim Deontay Wilder, który 22 lutego zmierzy się w rewanżowym starciu z Tysonem Furym - przyp.red.) z Dillianem Whyte'em musi się odbyć przed lutym 2021 roku''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-01-2020 20:26:13 
Prime Whyte i past prime 41 letni Povetkin, faktycznie to ma sens. Mimo że Ruski to wciąż znaczące nazwisko to na Whyta już chyba nie będzie miał siły. Obydwaj na pewno dużo by zarobili a Whyte dopisał by dobre nazwisko do rekordu.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 20:36:20 
Up

Proste na miejscu Povietkina nie brał bym tej walki bo teraz przegra przed czasem już z Hunterem przegrał walkę ale ze względu na dokonania Szaszy i wiek sędziowie orzekli jak dla mnie sprawiedliwy remis. Nie można patrzeć na Whyta poprzez walkę z Wachem którą zlekceważył z Povietkinem na pewno tego nie zrobi.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 20:36:21 
Up

Proste na miejscu Povietkina nie brał bym tej walki bo teraz przegra przed czasem już z Hunterem przegrał walkę ale ze względu na dokonania Szaszy i wiek sędziowie orzekli jak dla mnie sprawiedliwy remis. Nie można patrzeć na Whyta poprzez walkę z Wachem którą zlekceważył z Povietkinem na pewno tego nie zrobi.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 08-01-2020 21:16:02 
Whyte jest jednowymiarowy i przewidywalny. A i szczęki też nie ma z betonu. Myślę że w takiej siekance jaką niewątpliwie byłaby ta walka Povetkin miałby realne szanse, większe niż z bardzo szybkim Hunterem.
 Autor komentarza: ceglany
Data: 08-01-2020 21:46:07 
@deeceWzp
sorry gościu, ale nie można brać Cię na poważnie "już z Hunterem przegrał walkę ale ze względu na dokonania Szaszy i wiek sędziowie orzekli jak dla mnie sprawiedliwy remis"
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 08-01-2020 21:50:59 
Povetkin jest juz zdrowo naruszony, agresywny Whyte go ciezko znokautuje
 Autor komentarza: Bongo
Data: 08-01-2020 22:39:38 
Whita niedawno do szczęśliwego dla niego nokautu lał stary Chisora
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-01-2020 22:44:14 
Lubię Powietkina i dlatego chciałbym, żeby zakończył już przygodę z boksem. Whyte jest zbyt niebezpieczny dla podstarzałego Rosjanina. Łajdak mocno się rozwinął na przestrzeni ostatnich lat. Co prawda nie wyglądał dobrze w walce z Wachem, ale było to spowodowane problemami związanymi z dopingiem, z oskarżeniami, które miały wpływ na psychikę Łajdaka. Moim zdaniem do walki z Powietkinem Dilian wyszedłby dużo bardziej zmotywowany.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 09-01-2020 01:17:05 
povietkin go leje do jednej mordy whyte to faularz i fizol jedynie povietkin go zniszczy hunter dużo lepszy niż whyte moim zdaniem
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 09-01-2020 08:55:23 
Walka bardzo ciekawa i chętnie bym ją obejrzał. Faworytem Whyte, ale tylko jeśli będzie to Whyte sprzed walki z Wachem, bo gdyby przyszło się im zmierzyć 7 grudnia w Arabii to moim zdaniem wygrałby to Powietkin i to przed czasem.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 09-01-2020 11:37:04 
ceglany

A jak to widzisz na poważnie to ty się normalnie zachowuj tak gdzie powinieneś.

Whyte nokautuje Povietkina , i żaden Hunter nie jest lepszy od łajdaka ludzie o czym mowa gość dopiero wszedł z junior ciężkiej do HW i jest lepszy od angola który jest w top 5 śmiało.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.