NIE DOJDZIE DO MISTRZOWSKIEJ WALKI CIEŚLAKA Z MAKABU O PAS WBC?

Jak pisaliśmy w poniedziałek, planowana na 25 stycznia w Kinszasie walka Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser stanęła pod znakiem zapytania, gdy do gry włączył się promotor Kongijczyka, Don King. Do walki pozostało już bardzo niewiele czasu, a promotor Polaka, Tomasz Babiloński nadal nie zna żadnych konkretów.

DON KING CHCE ZABLOKOWAĆ WALKĘ CIEŚLAKA Z MAKABU O PAS WBC >>>

– Mówiąc delikatnie jesteśmy wkurzeni. Ci organizatorzy to amatorzy, z takimi amatorami nigdy się jeszcze nie spotkałem. Znamy tylko miasto, w którym ma się odbyć walka. Ale gdzie dokładnie? Nie mam pojęcia. Kiedy tam polecimy? Chcemy 20 stycznia, ale ciągle czekamy na zaproszenie. No i najgorsze, że kontrakty na walkę nadal są niepodpisane - powiedział Babiloński w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

Najbliższe dni muszą przynieść ostateczne rozstrzygnięcie sprawy. Pozostaje nam trzymać kciuki, by szykujący się w tej chwili w Krynicy-Zdroju do walki życia Cieślak stanął za kilkanaście dni na ringu w stolicy Konga. Niestety sutuacja wygląda na coraz bardziej zagmatwaną i perspektywa mistrzowskiego pojedynku wydaje się mocno oddalać.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 18:03:16 
Trzeba twardo napisać pismo do WBC że z durniami nie chcemy mieć nic wspólnego i domagamy się walki o pas WBC mamy przecież pierwszą czy drugą pozycję w rankingu. Michał miał walkę w grudniu do której nie doszło i trzeba to uzasadnić.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 08-01-2020 18:07:54 
UP.
WBC nie organizuje walk...
 Autor komentarza: Marduk
Data: 08-01-2020 18:24:01 
Don King domaga się swojej działki. Ehh.. a narzekają na Wasilewskiego, a imo nie wpieprzał się i pozwolił walczyć Szpilce z Chisorą, może to był zły pomysł, ale przynajmniej zawodnicy nie są jego niewolnikami.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 08-01-2020 18:50:33 
"NIE DOJDZIE DO MISTRZOWSKIEJ WALKI CIEŚLAKA Z MAKABU O PAS WBC?"

Nie wiem, szanowna Redakcja widzę ze również.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-01-2020 19:17:46 
Bromantan

Ale daje w stawce pas którego przy ewentualnej walce miało ostatnio nie być. Nawet jak nie organizuje walki to za te zamieszanie strona Makabu powinna nie dostać w takiej sytuacji szansy walki o pas WBC tylko Cieślak z kimś innym może z Włodarem ???
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-01-2020 19:43:57 
Jak Cieślak pojedzie i przegra to będą płakać że trzeba było odwołać, bo to, bo tamto.
Jak widać, chcą usilnie spieniężyć Cieślaka, każdy szanujący się team już by to dawno olał.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 08-01-2020 20:06:23 
Ludzie WBC, wbo, ibf itd to są firmy promocyjne, zrozumcie to. Boks zawodowy to jest biznes. WBC bierze prowizję za sankcjonowanie walki, jeśli don King nie zapłaci to walkę o pas straci. Tyle.

Dalej, Don king dalej ma układy i możliwości żeby dać WBC i innym $$$ za sankcjonowanie walki więc liczyć się z nim będą. Jeśli to byłbym ja czy wy to bym takiej walki do organizacji nawet nie dostał albo szybko stracił. Natomiast uznani promotorzy w kręgu moga robic co im się chce bo
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-01-2020 22:53:56 
Jak tu nie być rasistą. Z tymi ludźmi nie da się robić interesów. Coś mi się wydaje, że Michał i jego ludzie zostaną wyrolowani konkretnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.