Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-04

 


ZWYCIĘSKI POWRÓT PATRYKA SZYMAŃSKIEGO

Powrót Patryka Szymańskiego (20-2, 10 KO) po dramatycznej porażce z Robertem Talarkiem okazał się udany. Na gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie Polak wyraźnie pokonał Denisa Kriegera (14-8-2, 9 KO). Pojedynek był jednostronny, ale Patryk nie ustrzegł się trudnych momentów.EWA BRODNICKA OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZYNI ŚWIATA

Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO) nie dała sobie odebrać tytułu mistrzyni świata WBA wagi super piórkowej, pokonując niejednogłośnie na punkty Argentynkę Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO) na gali w Częstochowie. Pojedynek stał na dość przeciętnym poziomie i obfitował w klincze, które przysłoniły nieliczne momenty czystego i interesującego boksu. Polka może być natomiast zadowolona z kolejnej obrony prestiżowego pasa.


ZWYCIĘSTWO MARCINA SIWEGO PO TRUDNEJ WALCE

Po dość ciekawej walce Marcin Siwy (20-0, 8 KO) pokonał lepszego niż wskazywałby na to jego bilans Ukraińca Kostiantyna Dowbyszczenkę (6-5-1, 3 KO) podczas gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie. Po dobrym początku Polaka dopadł kryzys kondycyjny i walka się wyrównała, ciesząc kibiców wieloma zwrotami akcji.
DEMETRIUS ANDRADE SFRUSTROWANY BRAKIEM WIELKICH WALK

Mistrz świata WBO wagi średniej, Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) będzie się prawdopodobnie musiał zmierzyć z obowiązkowym pretendentem, Stevenem Butlerem (28-1-1, 24 KO). Taki pojedynek (według Eddie'ego Hearna może do niego dojść w grudniu) nakazuje federacja i Amerykanin nie ma z tym problemu, ale jest coraz bardziej sfrustrowany kolejnymi odmowami, jakie spotykają go ze strony zawodników z czołówki kategorii do 160 funtów.


HEATHER HARDY NA DOPINGU W WALCE Z AMANDĄ SERRANO

Heather Hardy (22-1, 4 KO) karierę w boksie łączy z występami w MMA. 13 września Amerykanka stanęła w szranki z Amandą Serrano (37-1-1, 27 KO), a w stawce walki znalazły się pasy WBO i tymczasowy WBC wagi piórkowej. 'The Heat' przegrała walkę wyraźnie na punkty, a teraz okazuje się, że wspomagała się przed walką zakazanymi środkami.