MISTRZOSTWA ŚWIATA: KOBIETY ZACZYNAJĄ OD PORAŻEK

Ułan Ude. Mistrzostwa świata kobiet. Następczynie Ewy Brodnickiej i Ewy Piątkowskiej rozpoczęły rywalizację o najwyższy stopień podium. Na pierwszy ogień – Natalia Rok, następnie Kinga Szlachcic i Aneta Rygielska.

Zabrzmiał pierwszy gong 11. indywidualnego czempionatu seniorek. W dalekiej Syberii, w stolicy Buriacji Ułan Ude (znajduje się ok. 130 km od jeziora Bajkał) zgłoszono pięć naszych reprezentantek.

Jako pierwsza do ringu weszła wychowanka LKS Myszków Natalia Rok. Polka, rywalizująca w wadze muszej, trafiła na aktualną wicemistrzynię Azji Wietnamkę Thi Tom Nguyen. Pomimo dzielnej postawy w ringu Polka, niestety zeszła pokonana. Zdaniem obserwatorów przeciwniczka przewyższała naszą pięściarkę doświadczeniem i znacznie lepszym przygotowaniem technicznym. - Może zjadła ją trema? - zastanawiała się po werdykcie Karolina Michalczuk, trenerka kadry PZB seniorek. - Sądzę jednak, że pozostałe nasze zawodniczki wypadną korzystniej – dodała Michalczuk.

1/16 finału (w wadze muszej zgłosiło się 20 pięściarek)

waga musza, Natalia Rok – Thi Tom Nguyen (Wietnam), na punkty 1:4 (29:28, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30).

Koszewska i Wójcik są rozstawione

W tegorocznych MŚ na placu boju pozostały jeszcze cztery Polki. W wadze piórkowej Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra), lekkiej Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń), półśredniej Karolina Koszewska (Legia Warszawa) i średniej Elżbieta Wójcik (Róża Karlino). Dwie pierwsze rozpoczną zmagania od 1/16 finału, natomiast Koszewska i Wójcik od 1/8 finału eliminacji. Obie są rozstawione z numerem 6.

Rywalki Polek

Kinga Szlachcic zmierzy się z Hadlją Khelit (Algieria), Aneta Rygielska z Białorusinką Alą Jarszewicz. Walki zaplanowano na 5 i 6 października. Z kolei Karolina Koszewska oraz Elżbieta Wójcik pojedynki rozpoczną w przyszłym tygodniu. Pięściarka stołecznej Legii skrzyżuje rękawice ze zwyciężczynią pary: Szaknoza Junusowa (Uzbekistan) - Idimiokh Kholowa (Tadżykistan), a podopieczna Tomasza Różańskiego z Karlina, Elżbieta Wójcik z wygraną: Carlotta Paoleti (Włochy) - Iveta Lesinskyte (Litwa).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.