Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-25

 


JOEY DAWEJKO WSPOMINA SZALONĄ AMATORSKĄ WALKĘ TYSONA FURY'EGO

Joey Dawejko (19-7-4, 11 KO) był ostatnio na ustach kibiców boksu po tym, jak rzekomo znokautował Anthony'ego Joshuę podczas sparingu przed walką Brytyjczyka z Andym Ruizem. Dawejko sparował i boksował z wieloma znakomitymi zawodnikami, a szczególnie zapadł mu w pamięć Tyson Fury (28-0-1, 20 KO), z którym nie skrzyżował wprawdzie rękawic, ale z bliska obserwował jedną z dawnych walk fenomenalnego 'Króla Cyganów'.
EKIPA PARKERA CZEKA NA DRUGĄ WALKĘ Z RUIZEM

Joseph Parker (25-2, 19 KO) wystąpi w sobotnią noc przed Maćkiem Sulęckim. Jego rywalem będzie Alex Leapai (32-7-4, 26 KO), dawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Nowozelandczyk chętnie da potem rewanż Andy'emu Ruizowi Jr (33-1, 22 KO), któremu zadał jedyną jak dotąd porażkę.


IV MISTRZOSTWA POLSKI AZS

Zapraszamy do Łomży, gdzie w tym roku studenci powalczą o tytuł Mistrza Polski AZS. Wszystko zapoczątkował AWF Katowice, dzięki czemu, od czterech lat 'Żaki' mają możliwość rywalizacji na ringach światowych, przywożąc z nich medale. Program imprezy w rozwinięciu.ANDRADE: CANELO I GOŁOWKIN NIE SĄ NAJLEPSI TYLKO NAJPOPULARNIEJSI

- Byłem olimpijczykiem, jestem mistrzem świata dwóch kategorii, a to wciąż za mało i nadal wielu ludzi nie widziało mnie w akcji. Gołowkin i Canelo nie są najlepszymi zawodnikami wagi średniej, tylko najsławniejszymi - żali się Demetrius Andrade (27-0, 17 KO), który w sobotę w obronie tytułu mistrza świata wagi średniej federacji WBO spotka się z naszym Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO).


CALLUM SMITH POZOSTAJE W GOTOWOŚCI DO WALKI Z SAULEM ALVAREZEM

Mistrz świata WBA wagi super średniej, Callum Smith (26-0, 19 KO) wrócił do treningów i ma zamiar stoczyć w tym roku jeszcze dwie walki - we wrześniu i w grudniu. Pod koniec roku możliwa jest podobno walka Smitha z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), najlepiej zarabiającym obecnie bokserem i liderem wagi średniej, który atakuje również trofea w wyższych kategoriach.FRANCIS NGANNOU POWAŻNIE MYŚLI O BOKSIE

Francis Ngannou nie jest profesjonalnym pięściarzem, a mimo tego to właśnie on pobił rekord jeśli chodzi o siłę ciosu. Kameruńczyk z francuskim paszportem należy do czołówki organizacji UFC w wadze ciężkiej, ale poważnie rozważa przygodę z boksem zawodowym.


WASILEWSKI SIĘ NIE PODDAJE: MOŻEMY MIEĆ PO PROSTU SPÓR PRAWNY

Jak informowaliśmy wczoraj, w najnowszym rankingu federacji WBO jako mistrz wagi cruiser figuruje Mairis Briedis (26-1, 19 KO). Polscy kibice mieli nadzieję, że po kontrowersyjnej wygranej Łotysza nad Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) w półfinale turnieju WBSS, pas mistrza świata zostanie przy Polaku, a werdykt walki zostanie zmieniony. Wydawało się, że nadzieja umarła po wczorajszej decyzji WBO, ale Andrzej Wasilewski się nie poddaje.


DAMIAN DURKACZ W ĆWIERĆFINALE IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

Wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) ratuje honor polskiego boksu podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku, które są jednocześnie Mistrzostwami Europy. Durkacz jest jedynym Polakiem, który odnosi w stolicy Białorusi zwycięstwa. Dziś wygrał po raz drugi, jednogłośnie na punkty (5-0) ze znanym przede wszystkim z sukcesów kickboxerskich Serbem Alexandrem Konovalowem.

LOU DiBELLA: KAŻDEGO MOŻNA WKRĘCIĆ DO RANKINGÓW

Uznany amerykański promotor, niegdyś jeden z kluczowych ludzi telewizji HBO, charyzmatyczny Lou DiBella skomentował ostatnio zwyczaj, który na dobre zadomowił się w zawodowym boksie. Mowa o obsesyjnym pielęgnowaniu nieskazitelnego bilansu walk zawodnika w obawie, że porażka zniszczy potencjał komercyjny danego boksera.