CALLUM SMITH POZOSTAJE W GOTOWOŚCI DO WALKI Z SAULEM ALVAREZEM

Redakcja, Sky Sports

2019-06-25

Mistrz świata WBA wagi super średniej, Callum Smith (26-0, 19 KO) wrócił do treningów i ma zamiar stoczyć w tym roku jeszcze dwie walki - we wrześniu i w grudniu. Pod koniec roku możliwa jest podobno walka Smitha z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), najlepiej zarabiającym obecnie bokserem i liderem wagi średniej, który atakuje również trofea w wyższych kategoriach.

KATHY DUVA O WALCE KOWALIOW vs CANELO >>>

- Musimy być gotowi na wszystko. Możemy dostać telefon od ludzi Canelo w ostatniej chwili, musicie zrozumieć, że oni są teraz jak kiedyś Mayweatherowie. Dają ci znać na osiem tygodni przed walką, to wszystko. Gadałem ostatnio z Eddie'em Hearnem, poprosiłem go o spotkanie w sprawie przyszłości Calluma. Twierdził, że jest szansa na grudniową walkę z Canelo. Czyli nie we wrześniu, ale myślę sobie: z kim Canelo się zmierzy pod koniec lata lub jesienią? Musi bronić tego swojego pasa w super średniej (pełnoprawnym mistrzem WBA jest Smith, Canelo zdobył tytuł w wersji World - przyp.red.). Myślę, że gdyby Callum źle wypadł w Nowym Jorku, już by do niego dzwonili, ale może chcą się upewnić, że wykonają właściwy ruch - mówi trener Smitha, Joe Gallagher, nawiązując do wygranej ''Mundo'' z Hassanem N'Damem N'Jikamem, którego Brytyjczyk odprawił przed czasem 1 czerwca na gali Joshua vs Ruiz.

HEARN: POJEDYNEK Z CANELO BARDZO MOŻLIWY >>>

Przypomnijmy, że według promotorów Giennadija Gołowkina trzecia walka Kazacha z Canelo jest niemal pewna. Ma na niej szczególnie zależeć ludziom zarządzającym platformą DAZN, mówi się o terminie wrześniowym. Gołowkin niewątpliwie dąży do tego pojedynku, ale Meksykanin pozostaje enigmą. Coraz głośniej mówi się o jego walce z Siergiejem Kowaliowem, a konfrontacja z Callumem Smithem wydaje się jeszcze bardziej realna.