DAMIAN DURKACZ W ĆWIERĆFINALE IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

Wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) ratuje honor polskiego boksu podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku, które są jednocześnie Mistrzostwami Europy. Durkacz jest jedynym Polakiem, który odnosi w stolicy Białorusi zwycięstwa. Dziś wygrał po raz drugi, jednogłośnie na punkty (5-0) ze znanym przede wszystkim z sukcesów kickboxerskich Serbem Alexandrem Konovalowem.

DURKACZ PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ >>>

Durkacz górował nad zawodnikiem z Bałkanów i prezentował naprawdę dobrą formę, potwierdzając swój bardzo ciekawy potencjał. Teraz Polaka czeka ćwierćfinałowa walka z jednym z najlepszych zawodników w boksie olimpijskim ostatnich lat - wicemistrzem olimpijskim i mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg), Francuzem Sofiane Oumiha.

Francuz z pewnością będzie faworytem jutrzejszej konfrontacji z Durkaczem, ale Damian udowodnił już, że potrafi wznosić się na wyżyny właśnie w tych najważniejszych starciach. A jak wygląda w Mińsku boks francuskiego wicemistrza olimpijskiego? Oumiha wygrał dziś 4-1 z Rosjaninem Aleksiejem Mazurem i jego dyspozycja wydaje się rosnąć. Na początku czerwca Francuza mogliśmy oglądać w MTB im. Zygmunta Chychły w Gdańsku, gdzie niespodziewanie przegrał z Ukraińcem Maksymem Mołodanem, jednak werdykt tego pojedynku był delikatnie mówiąc kontrowersyjny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.