Archiwum wiadomości z dnia: 2019-05-15

 KAMIL BODZIOCH: LICZĘ NA DOPING SWOICH KIBICÓW W JELENIEJ GÓRZE

- W ostatniej walce zabrakło zimnej głowy. Na pewno stać mnie na dużo więcej, a zamiast boksować, niepotrzebnie się biłem. Ale wyciągam wnioski. Liczę na doping swoich kibiców w Jeleniej Górze, bo czeka mnie starcie chyba z najtrudniejszych dotąd rywalem - mówi Kamil Bodzioch (3-0, 1 KO), który za dziesięć dni skrzyżuje rękawice z Kostiantinem Dowbiszczenką (4-3-1, 2 KO). Z Kamilem porozmawialiśmy w zeszłym tygodniu o czekającym go sprawdzianie. Zapraszamy.


BARDZO BLISKO WALKI CALLUMA SMITHA Z N'DAMEM N'JIKAMEM

Za niewiele ponad dwa tygodnie, 1 czerwca w Nowym Jorku na gali Joshua vs Miller wystąpi Callum Smith (25-0, 18 KO). Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, które krążyły w kuluarach, przeciwnikiem mistrza świata WBA wagi super średniej będzie prawdopodobnie francuski weteran, były czempion wagi średniej Hassan N'Dam N'Jikam (37-3, 21 KO).
MICHAEL HUNTER POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Gdy Jarrell Miller wpadł na dopingu, Michael Hunter (16-1, 11 KO) był przez moment głównym kandydatem, by wskoczyć w jego miejsce i zmierzyć się z mistrzem IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej Anthonym Joshuą. Ostatecznie zaboksuje 25 maja w Oxon Hill i dziś oficjalnie podano nazwisko jego rywala.


JOHNSON O REWANŻU Z BETERBIJEWEM I SZANSACH YARDE

Mocno bijący Brytyjczyk Callum Johnson (18-1, 13 KO) przegrał w październiku zeszłego roku przed czasem z mistrzem IBF wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem, ale dwa miesiące temu powrócił w dobrym stylu, nokautując Seana Monaghana. Teraz chce rewanżu ze swoim pogromcą, a przy okazji docenia klasę Anthony'ego Yarde, który w lecie zaatakuje mistrza świata WBO Siergieja Kowaliowa.
MERCER WSPOMINA WALKĘ Z COOPEREM: 12 RUND CZYSTEGO PIEKŁA

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Ray Mercer poświęcił dłuższą chwilę, by powspominać swojego przyjaciela i rywala, zmarłego kilka dni temu Berta Coopera, jednego z najbardziej widowiskowych i najmocniej bijących zawodników lat 90. XX wieku. Warto poświęcić mu dziś wieczorem uwagę, przypomnieć sobie walkę z Mercerem i zastanowić się, jak wyglądałby w ringu wolny od narkotyków Bert.


DEONTAY WILDER: WYCIĄGNĄŁEM WNIOSKI Z WALKI Z FURYM

Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) zapewnia, że wyciągnął wnioski ze zremisowanej walki z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). W pierwszy dzień grudnia zeszłego roku mistrz WBC wagi ciężkiej posłał Anglika dwukrotnie na deski, ale na kartach sędziów tylko zremisował. A i tak zdecydowana większość ekspertów uznała, że remis był dla niego dość łaskawym werdyktem.