RING TELEGRAM: ŁOMACZENKO, SPENCE JR I INNI

Nie o wszystkim zdążymy napisać szerzej, ale sporo się dzieje. Dlatego prezentujemy Wam nas cykliczny Ring Telegram.

Tim Tszyu (13-0, 10 KO) zawodowym mistrzem Australii wagi junior średniej. Syn znakomitego Kostyi pewnie pokonał Joelema Camillerima (17-6-1, 8 KO). Sędziowie punktowali na jego korzyść 98:92 i dwukrotnie 99:91. Po wszystkim młody Tszyu rzucił rękawicę Jeffowi Hornowi (19-1-1, 13 KO).

Ray Beltran (36-8-1, 22 KO) szykuje się do starcia z Richardem Commeyem (28-2, 25 KO), mistrzem świata federacji IBF wagi lekkiej. Co ciekawe Beltran trenuje pod okiem znanego szkoleniowca Freddiego Roacha w Wild Card Boxing Club w Hollywood.

Wasyl Łomaczenko (13-1, 10 KO) i Luke Campbell (20-2, 16 KO) spotkają się w walce o trzy pasy dywizji lekkiej. To jeszcze nic "klepniętego", ale wygląda na to, że Ukrainiec pojedzie na teren rywala, konkretnie do Londynu. Proponowana i dyskutowana data to 31 sierpnia.

Kevin Lerena (22-1, 10 KO) był członkiem składu drugiego sezonu WBSS, jednak kontuzja i długa rehabilitacja wykluczyły go z tego projektu. Pięściarz z RPA powrócił na ring w połowie marca, a kolejny pojedynek stoczy 8 czerwca w swojej ojczyźnie. W stawce będzie należący do niego pas mniej poważanej organizacji IBO kategorii cruiser. W rolę pretendenta wcieli się niepokonany Czech - Vasil Ducar (7-0-1, 6 KO).

Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) - mistrz IBF wagi półśredniej, póki co zaatakuje Shawna Portera (30-2-1, 17 KO) i jego pas organizacji WBC. Taki pojedynek szykowany jest na 3 sierpnia. Doskonały Amerykanin zapowiedział, iż byłby gotów przeskoczyć dwa limity w górę do Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO). Oczywiście za odpowiednią opłatą. Spence żąda kwoty przekraczającej 20 milionów dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.