TOMASZ NOWICKI: CHCĘ ZNOKAUTOWAĆ PIERWSZEGO RYWALA

- Mam szacunek dla każdego rywala, ale chcę znokautować Grzegorza Sikorskiego. To musi być efektowna wygrana – mówi Tomasz Nowicki (1-0) przed swoją drugą zawodową walką.

W sobotę 25 maja będzie boksował na gali Tymex Boxing Night w Jeleniej Górze. W pojedynku wieczoru mistrzyni świata WBO Ewa Brodnicka (16-0) w obronie pasa zmierzy się z Meksykanką Janeth Perez (24-4-2).

Przed dwoma miesiącami na ringu w Dzierżoniowie Tomasz Nowicki zadebiutował w grupie Tymex Boxing Promotion. W drugiej rundzie lewym sierpowym posłał na deski Białorusina Mikalaja Truchana (1-5), ale ostatecznie wygrał na punkty 40-35, 40-35, 40-35. Na kolejną szansę od promotora Mariusza Grabowskiego nie musiał długo czekać – w stolicy Karkonoszy spotka się z Grzegorzem Sikorskim (2-19).

- Nigdy nie nastawiałem się na nokaut, z szacunku dla przeciwników, ale teraz już nie ukrywam, że chcę wygrywać efektownie i przed czasem. Miło by było poczuć pierwszy nokaut w zawodowej karierze. W Dzierżoniowie to jeszcze się nie udało, ale wierzę, że szybko zwyciężę w Jeleniej Górze. Ostatni dni to szlifowanie szybkości, co kibice mogą obejrzeć na moim Fanpage. Będę nieuchwytny dla rywala – zapowiada Tomasz Nowicki, brązowy medalista tegorocznego Pucharu Polski w Karlinie. Zawodnik pochodzący z Kowanowa (gm. Oborniki) nie ukrywa, że odpowiada mu jak najczęstsze boksowanie.

– Cieszę się, że dostałem kolejną szansę. W pierwszej walce zabrakło ponowień i prawego sierpa, nad tym pracujemy z trenerem Mariuszem Koperskim. Na pewno nie tylko lewy sierpowy i szybkość będą moimi wizytówkami w profesjonalnym pięściarstwie. Zapraszam kibiców do Jeleniej Góry i przed telewizory. Z mojego rodzinnego miasta jest kawałek drogi, ale moi kibice będą ze mną, mogę na nich zawsze liczyć. W wielkopolskich salach treningowych – w Szamotułach czy Poznaniu – Tomasz Nowicki trenuje z doświadczonym bokserem Tymexu Damianem Wrzesińskim (17-1-2), rozpoczynającym zawodową karierę Marcinem Małyszką (0-1-1) i Wicemistrzem Polski Juniorów w wadze 91kg Kacprem Nowickim.

- Mam niewielki problem z prawą ręką i staram się ją oszczędzać, ale to nie oznacza, że odpuszczam treningi. Jestem takim sportowcem, który mógłby całymi dniami trenować. Na 25 maja będą gotowy na 120 procent. Nie mogę się doczekać kiedy wejdę kolejny raz między liny, bo jestem głodny zwycięstw. Oglądałem jedną walkę Sikorskiego i wystarczy, po pojedynku ze mną będzie miał 20 porażek – dodał Tomasz Nowicki przed walką w limicie 73kg.

TU KUPISZ BILETY NA GALĘ W JELENIEJ GÓRZE >>>

Bardzo ciekawie zapowiada się pierwsza w tym roku gala Tymexu. Mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka (16-0) spotka się z byłą dwukrotną mistrzynią kategorii koguciej Meksykanką Janeth Perez (24-4-2). Widzowie zobczą w akcji także m.in. bokserów z Jeleniej Góry Kamila Bodziocha (3-0) i debiutanta Oskara Wierzejskiego, Michała Chudeckiego (12-3-2) w starciu z Kamilem Młodzińskim (11-3-4), niepokonanego Marcina Siwego (18-0) z utytułowanym Ukraińcem Aleksiejem Mazikinem (14-14-2) i rewanż za świetny bój w Zgorzelcu Tomasza Gromadzkiego (9-2-1) z Wojciechem Wierzbickim (0-1). Wałbrzyszanin Michał Leśniak (10-1-1) spotka się z Rosjaninem Maksimem Czurbanowem (8-3-1). Debiut czeka także pięściarza z Uzbekistanu Abboskhona Mirzaabdullayeva.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.