BARDZO BLISKO WALKI CALLUMA SMITHA Z N'DAMEM N'JIKAMEM

Redakcja, Bad Left Hook

2019-05-15

Za niewiele ponad dwa tygodnie, 1 czerwca w Nowym Jorku na gali Joshua vs Miller wystąpi Callum Smith (25-0, 18 KO). Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, które krążyły w kuluarach, przeciwnikiem mistrza świata WBA wagi super średniej będzie prawdopodobnie francuski weteran, były czempion wagi średniej Hassan N'Dam N'Jikam (37-3, 21 KO).

Ogłoszenie walki Brytyjczyka z Francuzem ma nastąpić jutro lub pojutrze. Do gali zostało już niewiele czasu, więc mocna promocja pojedynku z udziałem Smitha rozpocznie się zapewne bardzo szybko. Przypomnijmy, że ''Mundo'' ostatni raz boksował we wrześniu zeszłego roku, nokautując George'a Grovesa w finale turnieju WBSS w wadze super średniej. W drodze do finału Smith pokonał Erika Skoglunda i Nieky'ego Holzkena.

Ostatnio sporo mówiło się o wyzwaniu, jakie rzucił Smithowi Saul ''Canelo'' Alvarez. Walka z Meksykaninem jest możliwa, ''Mundo'' przyjął wyzwanie i twierdzi, że będzie na to starcie gotowy już we wrześniu. Na razie jednak będzie musiał się skupić na walce z N'Jikamem, który jest bardzo dobrym i niewygodnym zawodnikiem, choć najlepszy okres ma już za sobą.

W grudniu zeszłego roku Francuz wygrał większościową decyzją sędziów z Martinem Murrayem w Manchesterze. W tym roku był przymierzany m.in. do walki z Giennadijem Gołowkinem, ale dziś wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zmierzy się z Callumem Smithem.