INOUE PODPISZE KONTRAKT Z TOP RANK. CZY BĘDZIE NOWYM PACQUIAO?

Jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie, mistrz świata WBA wagi koguciej Naoya Inoue (17-0, 15 KO) zmierzy się w sobotę na gali w Glasgow z mistrzem IBF Emmanuelem Rodriguezem (19-0, 12 KO) w półfinale turnieju WBSS. Kiedy turniej dobiegnie końca, Japończyk podpisze kontrakt z amerykańską grupą Top Rank.

INOUE PRZYGOTOWANY DO PODBOJU SZKOCJI >>>

O zawarciu porozumienia z Inoue poinformował szef Top Rank - Bob Arum. Celem Aruma jest zwiększenie popularności pięściarza zwanego ''Potworem'' na rynku amerykańskim. Jeżeli Inoue wygra turniej WBSS, będzie miał otwartą drogę do wielkiej sławy, choć w swojej ojczyźnie cieszy się już statusem prawdziwej gwiazdy. Znalazł się m.in. na prestiżowej liście ''Forbesa'' Asia 30 Under 30, która wyróżnia najbardziej wpływowych młodych Azjatów w dziedzinach sportu i rozrywki.

Przypomnijmy, że Inoue stoczył już w Stanach Zjednoczonych jedną walkę. We wrześniu 2017 roku w Carson rozprawił się przed czasem z Antonio Nievesem. Czy zdoła teraz zdobyć trofeum imieniem Muhammada Alego i stać się w USA gwiazdą na miarę Manny'ego Pacquiao? Bliżej odpowiedzi na te pytania będziemy w sobotę, po znakomicie się zapowiadającej walce z portorykańskim czempionem globu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.