FEDERACJA IBF DAJE CANELO 30 DNI NA NEGOCJACJE Z DEREWIANCZENKĄ

Federacja International Boxing Federation daje Saulowi Alvarezowi (52-1-2, 35 KO) trzydzieści dni na negocjacje w sprawie walki z obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej.

Sławny Canelo jedenaście dni temu do swoich pasów WBA i WBC dorzucił również ten IBF, pokonując w unifikacji Daniela Jacobsa (35-3, 29 KO). I od razu zawisła nad nim obowiązkowa obrona z ramienia International Boxing Federation.

Status challengera miesiąc temu nabył Siergiej Derewianczenko (13-1, 10 KO), a wszystko dzięki punktowej wygranej nad Jackiem Culcayem. Teraz obozy Meksykanina i Ukraińca mają czas na negocjacje. Muszą dojść do porozumienia do 14 czerwca, w przeciwnym razie organizatora tego pojedynku wyłoni przetarg. Obaj panowie powinni wyjść między liny najpóźniej do 4 sierpnia, tylko że...

Alvarez prawdopodobnie poczeka na Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO), by dopełnić z nim ekscytującą trylogię. Jeśli tak się stanie, wówczas władze IBF odbiorą mu pas wagi średniej, a Derewianczenko zmierzy się z kimś innym o wakujący tytuł. I tu może pojawić się szansa dla Kamila Szeremety (19-0, 4 KO)...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 15-05-2019 23:25:37 
Brawo IBF, nie to co ci oszuści z WBC, gdzie zamiast Whyte to Breazeale zupełnie z kosmosu jest obowiązkowym pretendentem.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 16-05-2019 00:45:22 
Fajny ruch federacji. Dzięki takim posunięciom samo IBF będzie rosło w oczach kibiców i znawców w przeciwieństwie do wspomnianego WBC.

Na marginesie walka całkiem fajna dla kibica choć raczej mało kasowa ze względu na ukraińca, co pewnie i Cynamona średnio by interesowało.

Powątpiewam w takie rozwiązanie.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 16-05-2019 14:57:34 
Tylko, że...IBF dało zielone światło dla Joshuy i Kliczki w przypadku ich rewanżu. AJ według reguł miał wtedy walczyć chyba z Pulevem, tymczasem Eddie jakoś ugłaskał IBF. Co prawda jak pamiętamy do walki nie doszło ale pokazało to, że nawet IBF robi wyjątki. Tutaj mamy DAZN z Hearnem, który moim skromnym jest w stanie "przekonać" włodarzy tej federacji aby wstrzymali się z ogłoszeniem przetargu.
 Autor komentarza: CrazyHorse
Data: 16-05-2019 15:49:00 
Niezrozumiały ruch IBF, mają jako mistrza kogoś topki P4P, lepiej dzielić się takim kimś z innymi federacjami niż na siłę forsować Derewiaczenkę, który ma w rekordzie 2 walki 4-gwiazdkowe i plasuje się na końcu pierwszej dziesiątki swojej dywizji. Trzeba to zaakceptować, że mistrzowie tacy jak Canelo są ponad jakimiś bzdurnymi rankingami federacji, kogo tam mamy po Canelo? Dewiaczenko, Gołowkin (który z Derewiaczenką nie zawalczy, kiedyś już przed nim spękał, teraz tym bardziej, bo ma dobry kontrakt a czasu coraz mniej), dalej są Szeremeta :) , Jacobs, Wójcicki (kto to jest? :)) ), Falcao :), Rolls :), Culcay i za nim 6 no-namów.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 16-05-2019 18:50:48 
ibf juz sie wycofalo z tej decyzji. pewnie ktos uzyl kalkulatora albo gbp jasno powiedzialo ze pierdola ich pas i sie zesrali
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.