Archiwum wiadomości z dnia: 2017-05-07

 
LEMIEUX WYPUNKTOWAŁ REYESA PO CIEKAWEJ WALCE

Na gali w Las Vegas były mistrz świata IBF wagi średniej David Lemieux (38-3, 34 KO) musiał zadowolić się wygraną na punkty nad zaskakująco twardym i ambitnym Marcosem Reyesem (35-5, 26 KO). Apetyty fanów były znacznie większe po murowanym nokaucie roku, jaki Kanadyjczyk zafundował Curtisowi Stevensowi dwa miesiące temu.EFEKTOWNY NOKAUT - BALSKI ODCIĄŁ OD PRĄDU OLEKSIJENKĘ!

Adam Balski (9-0, 7 KO) zanotował chyba najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze. I nie chodzi tylko o samego rywala, ale również okoliczności zakończenia potyczki. W walce wieczoru gali "Budweld Boxing Night: Next Generation" w Ełku podopieczny Piotra Wilczewskiego zastopował w ostatnich sekundach walki twardego i mocno bijącego Tarasa Oleksijenkę (8-3, 7 KO).


CHAVEZ: CANELO JEST BARDZO DOBRY, ALE MARTINEZ BYŁ LEPSZY

Julio Cesar Chavez Jr (50-3-1, 32 KO) nie szczędził komplementów swojemu pogromcy Saulowi Alvarezowi (49-1-1, 34 KO). Syn legendy nazwał "Canelo" najlepszym meksykańskim pięściarzem, ale oznajmił też, że lepszym zawodnikiem od niego był Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) - argentyński mistrz świata wagi średniej z lat 2010-14, który pokonał Chaveza na punkty we wrześniu 2012 roku.


MATTHYSSE ZNOKAUTOWAŁ TAYLORA W POWROCIE!

W wielkim stylu po kilkunastu miesiącach przerwy powrócił na ring Lucas Matthysse (38-4, 35 KO). Walka z niewygodnym Emmanuelem Taylorem (20-5, 14 KO) miała pokazać, na ile wciąż stać argentyńską "La Maquinę". Matthysse wypadł kapitalnie i w piątej rundzie znokautował przeciwnika, który nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem.


PIĘCIU NAJWIĘKSZYCH MEKSYKAŃSKICH MISTRZÓW

Już dzisiaj w nocy na ringu w T-Mobile Arena w Las Vegas zostanie rozegrana świetnie się zapowiadająca bitwa dwóch meksykańskich wojowników, czyli Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) i Julio Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO). Zarówno 26-letni Canelo jak i starszy o pięć lat "Cesarz" już mogą się pochwalić wieloma sportowymi sukcesami, popularnością i tysiącami wiernych fanów. Ale są i tacy, do których tym młodym wilkom jeszcze trochę brakuje.


WASZYM ZDANIEM: CANELO vs CHAVEZ JR

Powoli zbliża się godzina 0! Wkrótce na ringu w T-Mobile Arena w Las Vegas dwie największe gwiazdy tego pokolenia w meksykańskim boksie skrzyżują rękawice w walce o honor, wielkie pieniądze i miano króla Meksyku. Znakomity Saul "Canelo" Alvarez (48-1-1, 34 KO) zmierzy się z Julio Cesarem Chavezem Juniorem (50-2-1, 32 KO), ale wcześniej czeka nas kilka innych interesujących potyczek.