EFEKTOWNY NOKAUT - BALSKI ODCIĄŁ OD PRĄDU OLEKSIJENKĘ!

Adam Balski (9-0, 7 KO) zanotował chyba najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze. I nie chodzi tylko o samego rywala, ale również okoliczności zakończenia potyczki. W walce wieczoru gali "Budweld Boxing Night: Next Generation" w Ełku podopieczny Piotra Wilczewskiego zastopował w ostatnich sekundach walki twardego i mocno bijącego Tarasa Oleksijenkę (8-3, 7 KO).

FOTORELACJA: BALSKI vs OLEKSIJENKO >>>

Od początku w oczy rzucała się dynamika pięściarza z Kalisza. Akcje lewy-prawy rozbijały gardę rywala, było też kilka mocnych haków na korpus, zarówno z lewej jak i prawej strony, lecz przede wszystkim Balski wyszedł dziś do ringu skupiony na wskazówkach narożnika, i zrelaksowany, co było dotąd jego bolączką. Nie próbował już urwać głowy, tylko mądrze boksował i zbierał rundę po rundzie. Bardzo szybkie ręce, niezła praca nóg - generalnie spory postęp.

ARTUR SZPILKA CHWALI BALSKIEGO - 'MA ŁATWOŚĆ ZADAWANIA CIOSÓW' >>>

Ukrainiec jednak nie miał zamiaru łatwo oddać pola. Przegrał wyraźnie pierwsze pięć rund. W czwartej prawdopodobnie uratował go gon, bo ostatni prawy krzyżowy wyraźnie go naruszył. W szóstym starciu to jednak on zaczął śmielej atakować i nawet kilka razy trafił przy linach. Balski na szczęście wrócił udaną siódmą rundą i przed ostatnią jasne było, że jeśli nie zainkasuje jakiejś przypadkowej bomby, to wygra wysoko na punkty. Boksował więc na wstecznym i kąsał kontrami. W pewnym momencie doskoczył świetną kombinacją kilka ciosów, nokautując efektownie Oleksijenkę w samej końcówce walki.

PROMOTOR BALSKIEGO: ON NIKOGO SIĘ NIE BOI, MUSIMY GO STOPOWAĆ >>>

Teraz kilka dni wolnego i znowu do pracy. Dlaczego? Bo już 24 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku podczas gali Polsat Boxing Night Adama czeka pojedynek z cenionym Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: michal224444444
Data: 07-05-2017 00:52:18 
Trzeba napisać,że Balski zaprezentował się wyśmienicie dziś. Zrobił na mnie mega wrażenie. Szybkość,dynamika,kombinację,luz,praca nóg,przegląd walki,precyzja,bicie w różnych płaszczyznach.No naprawdę majstersztyk,oglądało to się z wielką przyjemnością,a akcja kończąca walkę była wisienką na torcie. Według mnie Adam juz dziś "robi" Masternaka,a z Diablo bym go wcale nie skreślał. Widać,że ma jaja,nie boi się wejść w cios,przyjąć. Przy tym jakże skromny i pokorny. Jestem jego kibicem od dziś i myślę,że dostarczy nam jeszcze wiele wspaniałych chwil i gorących emocji. Juz nie mogę doczekać się kolejnej walki Adama. Co do Wierzbickiego to pokazał się nieźle,natomiast musi on zrozumieć,że boks to biznes i takie "pykanie" może nie sprzyjać wielkiemu zainteresowaniu jego boksem wśród kibiców. Widać,że jest to utalentowany zawodnik,precyzyjny,obdarzony dobrym refleksem. Nie przemawiają do mnie tłumaczenia typu "czeka mnie walka na PBN,więc nie chciałem ryzykować", lub "czułem ciosy rywala". Balski tez walczy na PBN i też ciosy odczuwał,a dał nieporównywalnie lepszą walkę. Zobaczymy co obaj zaprezentują na PBN,szczególnie będę czekać na walkę Balskiego,na pewno z dużo większym zainteresowaniem ją obejrzę,niż walkę "nudziarza" Mastera :)
 Autor komentarza: CELko
Data: 07-05-2017 00:56:17 
Dzisiaj Balski spokojnie boksował i pokazał to co ostatnio redaktor Furmi wymagał. Zdecydowanie największy potencjał z naszych cruiserów(Główki nie liczę on już pas miał na chwile i może jeszcze kiedyś go odzyska. To jest czołówka tej kategorii), z walki na walke coraz lepszy.
 Autor komentarza: didier89
Data: 07-05-2017 00:58:09 
Dobrze że Wach tam był i mówił Balskiemu co ma robić bo inaczej byłoby kiepsko....
 Autor komentarza: palipies
Data: 07-05-2017 01:24:43 
Balski robi Masternaka? Jak dla mnie na dzisiaj Balski nie ma żadnych szans z Masterem. Za duża różnica doświadczenia, nieporównywalna wręcz. Bellew, Muller, Drozd, Mormeck, a Balski tak naprawdę dopiero zaczyna, wiadomo że to amatorka i nie jego naturalna waga, ale na MP przecież przegrał z Bohdanowiczem. Co prawda ostatnia walka Mastera też była bardzo słaba, ale wciąż jest to zawodnik na wysokim europejskim poziomie. Może dojdzie kiedyś do takiej walki, ale póki co jest jak dla mnie na nią zdecydowanie za wcześnie. Wolałbym zobaczyć na jesień Mastera z Diablo, jeżeli w najbliższych pojedynkach dobrze się zaprezentują.
 Autor komentarza: michal224444444
Data: 07-05-2017 02:05:00 
Aha czyli w ringu według Ciebie liczy się tylko doświadczenie.Różnica w szybkości,dynamice,luzie w wprowadzanych ciosach na korzyść Balskiego nie miałaby żadnego znaczenia,ponieważ Masterak ma doświadczenie. Kto wie,może masz rację i Masternak,by wygrał takie starcie,ale uważam że całkowite odbieranie szans Balskiemu jest pozbawione logiki i trzezwej oceny sytuacji. Według mnie duże znaczenie w takiej walce miałaby własnie umiejetnosc bicia ciosów z luzu,której niestety Mateusz nie posiada. Jest w ringu sztywny jak słup,każdy cios wyprowadza na dużym spięciu,co przekłada się na kiepskie szybkość i dynamikę. Owszem ma bardzo dobry lewy prosty,widzi luki w defensywie rywala,ma też to jakże cenne doświadczenie,ale według mnie na Balskiego,by to nie wystarczyło. Masternak to dobry europejski poziom,ale brak mu talentu na "coś więcej", czyli mistrza. Nie ma w sobie tego błysku,jaki ma Balski. Według mnie Adam to taki diamencik,który trzeba teraz dobrze oszlifować.
 Autor komentarza: palipies
Data: 07-05-2017 02:35:11 
Zgadzam się z tym, że Balski to talent i dlatego uważam, że powinien stoczyć jeszcze parę pojedynków zanim zmierzy się z zawodnikiem pokroju Mastera. Uważam, że na tym etapie doświadczenie byłoby kluczowe, tym bardziej że Balski lubi(ł) się podpalać. Widać u niego "to coś" co właśnie odróżnia go od sztywnego Mastera, ale na pewno czeka go jeszcze dużo pracy. Zamiast z Masterem wolałbym go zobaczyć z dobrze przygotowanym Łukaszem Janikiem, jeżeli to jest w ogóle możliwe.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-05-2017 08:37:49 
Co do Masternaka pełna zgoda z przedmówcami. Ukrainiec był twardy i nie wierzyłem, że uda się go położyć, a tu nagle piękny cios. Dobre kombinacje, szybkość, uniki, taniec na nogach. Nasza CW jest mocna, niech w końcu atakują poważniejszych, bo są w stanie generować pieniądze i walki. Patrząc na ostatnią walkę Hucka można śmiało założyć, że dobierając Balskiemu jeszcze ze 2-3 coraz to lepszych przeciwników, mógłby gdzieś za rok go pokonać i to nawet widowiskowo i zdecydowanie.
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 07-05-2017 08:43:13 
Bez sensu są pojedynki Polak vs Polak przy zawodnikach z talentem, trzeba w nich inwestować. Chyba że już po karierze, jak u Adamka.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-05-2017 09:41:13 
Balski pokazał się zajebiście.
Niesamowita dynamika, fajne kombinacje.
Poza Głowackim to nie ma takiego polskiego boksera.

W końcu wyglądało to jak na tarczach.
Przeciwnik twardy.

Fajne kontry po obronie i z bloku.

Trochę słabo mnie przekonuje obrona lewym barkiem, szczególnie że jest on dość nisko.
Po pierwsze zebrał kilka czystych prawych, po drugie przeciwnik nie zagroził sierpami z góry.
Przypomnę obronę Kudriaszowa gdy Durodola wpakował mu kilka czystych prawych sierpów nad lewym barkiem.

Master?
Panowie...
-Gdzie dynamika?
-Gdzie kombinacje?
-Gdzie ciosy na dół aby osłabić przeciwnika.
Jedynie podobają mi się u niego prawe overhandy na lewy przeciwnika, czego nie było u Balskiego.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-05-2017 09:44:45 
...
Widzieliście taką kondycję u Mastera?
Tj. żeby w 8 rundzie tańczyć na nogach i puszczać ataki przeciwnika?

Balski jak poprawi obronę i nabierze doświadczenia z groźnymi przeciwnikami, choć ten przeciwnik był w miarę ok, spokojnie robi Mastera a Diablo może ośmieszyć na nogach...
Grabowski zapowiadał w wywiadzie że po PBN kolejny przeciwnik będzie bardzo ciekawy...
 Autor komentarza: CELko
Data: 07-05-2017 10:30:39 
Balski trafia Masternaka i ten tańczy na macie.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-05-2017 11:44:13 
Ten Balski to materiał na Bardzo dobrego zawodnika może nawet Kiedyś Mistrza Świata , dobry balans , technika i mocny cios i dobrze i odważnie prowadzony, przy tym gość skromny i ułożony jak Głowacki może pujść w jego ślady
ale powoli ma dopiero 9 walk wiec zawcześnie na Masternak czy Diablo o Głowackim to woglę nie ma mowy

ale będą z niego ludzie byle mu sodówka nie uderzyła do głowy!
 Autor komentarza: arpxp
Data: 08-05-2017 01:09:19 
Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilkaData: 07-05-2017 08:43:13
Bez sensu są pojedynki Polak vs Polak przy zawodnikach z talentem, trzeba w nich inwestować. Chyba że już po karierze, jak u Adamka.


Gdyby wszyscy pięściarze unikali rywali tej samej narodowości, to z boksem zawodowym byłoby jeszcze gorzej niż obecnie. Akurat Master vs Balski to ciekawe zestawienie, a przecież przegrana po dobrym pojedynku nie złamie kariery żadnemu z nich.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.