MARIUSZ GRABOWSKI: ADAMA BALSKIEGO TRZEBA WRĘCZ STOPOWAĆ

- Czasami polscy bokserzy to przerost formy nad treścią. Zawodnik jeszcze praktycznie nic nie osiągnął, nie potrafi sprzedać nawet pięćdziesięciu biletów, a kreuje się na wielką gwiazdę. Z Adamem jest inaczej. Mimo iż wyrasta na wielką gwiazdę, pozostaje skromny i ostro zasuwa na treningach - mówi Mariusz Grabowski, który nie może się nachwalić Adama Balskiego (9-0, 7 KO).

Pięściarz z Kalisza wyrasta na nową gwiazdę polskiej sceny. Pomimo nikłego dorobku stoczył już dwie walki wieczoru. I w obu zaprezentował się znakomicie. Najpierw pod koniec września ubiegłego roku w swoim mieście zastopował byłego mistrza WBA w wersji tymczasowej Walerego Brudowa, a sobotni wieczór efektownie i brutalnie znokautował twardego Tarasa Oleksijenkę.

- Jeszcze niedawno nikt nie pamiętał o tym chłopaku, teraz zaś toczy walki wieczoru, a redaktor Kostyra namaszcza go na przyszłego mistrza świata. Właśnie takich pięściarzy szukam. Czasem wolę podpisać kontrakt z mniej znanym pięściarzem, ale ambitnym, który nie boi się, nie kalkuluje i nie gwiazdorzy, niż z jakimś mistrzem Polski, który tylko wymaga, a tak naprawdę nie generuje żadnego zainteresowania. Adam ma to coś. Z nim wszystkie rozmowy są łatwe. Gdybym nawet rok temu zaproponował mu walkę na wyjeździe z kimś bardzo groźnym, to on nawet przez moment by się nie wahał. Adam nie kalkuluje, chce się bić z każdym i to wręcz my musimy go stopować. A wśród polskich bokserów to rzadkość. Taki Nikodem Jeżewski odrzucał kilka zagranicznych ofert, o walce z Balskim mówił, że nic mu nie da, bo Balski jest mało znany. Minął rok i Adam jest na ustach bokserskiego środowiska w Polsce, zaś o Jeżewskim już praktycznie wszyscy zapomnieli. Kiedy wiązałem się umową z Adamem wiedziałem, że mam do czynienia z dobrym chłopakiem, choć nie ukrywam, że sam jestem zaskoczony, jak bardzo i jak szybko rozwija się jego talent. Nie mam problemu żeby zainwestować w jakiegoś chłopaka, ale żeby w kogoś łożyć, to musi mieć takie podejście do pracy jak on. Nie musi nawet tak efektownie nokautować jak Balski, tylko mieć takie jaja jak on do boksu, które niektórzy zawodnicy niestety potracili - mówi szef stajni Tymex Boxing Promotion.

Balski ma tylko tydzień przerwy. W dodatku aktywnego wypoczynku. A już od przyszłego tygodnia rozpoczyna obóz do kolejnej walki. Poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej, ponieważ 24 czerwca podczas siódmej edycji gali Polsat Boxing Night w Gdańsku zmierzy się z przymierzanym niedawno do Krzysztofa Głowackiego, niewygodnym Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO). Namibijczyk przegrywał dotąd wyłącznie z pięściarzami światowego formatu. - Jeśli Adam ma rzeczywiście być przyszła gwiazdą, z takim rywalem powinien sobie poradzić - zakończył Grabowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 09-05-2017 18:40:10 
Fajnie jest przeczytać taki artykuł, o bokserze, który wciąż jest normalnym chłopem, któremu nie odbija palma. Oby jak najdłużej to i dla kariery też dobrze wróży :)
 Autor komentarza: Heldmaschine
Data: 09-05-2017 19:14:59 
[Grabowski] - "- Czasami polscy bokserzy to przerost formy nad treścią. Zawodnik jeszcze praktycznie nic nie osiągnął, nie potrafi sprzedać nawet pięćdziesięciu biletów, a kreuje się na wielką gwiazdę. Z Adamem jest inaczej."

Szkoda, że z jego promotorem nie jest inaczej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-05-2017 20:11:32 
Balski to zajebisty talent.
Jedynie do jego obrony bym się przyczepił bo nie wiadomo jak by sobie ze zmyłkami poradził.
Lewy na dół jako zmyłka, on często zamiata lewą ręką zamiast zbijać łokciem i później wyjście na górę.

Ciekawe jak się broni gdy przeciwnik zadaje:
-Podwójny lewy i prawy.
-Przytrzyma mu prostą lewą rękę przed twarzą i zada coś.
-lewy sierp z góry lub lewy overhand na jego lewy prosty.

Opuszczona lewa rękę i ma za mały lewy bark aby się bronić.
Oby nie skończyło się jak w przypadku Kudriaszowa.Meroro przeboksował pełen dystans z Brahmerem a to nie ogórek tylko talent.
Fakt że zmarnowany przez więzienie.

W ostatniej walce podobały mi się kombinacje, zbijanie ciosów, uniki nogami, praca na nogach.
Kurcze, jak ja mu tego zazdroszczę.
 Autor komentarza: ekspertkris
Data: 09-05-2017 20:23:24 
Redaktorze Furman, ile placi wam Grajewski za promowanie Balskiego?? Conajmniej 5 artykulow w tygodniu na jego temat jest..

Ps. zobaczylbym Balskiego z Cieslakiem...czas na weryfikacje!
 Autor komentarza: magic19
Data: 09-05-2017 21:04:25 
ekspertkris
A niby o kim pisać z naszego podwórka o Przemku Opalachu?Mało mamy dobrze zapowiadających się chłopaków a ten dobrze rokuje to się o nim pisze,kurwa ten nasz naród jest dziwaczny :)
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2017 21:07:16 
Nie zrób kupy pod siebie. Załóż swoją stronę jak najszybciej i pisz ile chcesz i o kim chcesz. Już sam fakt, że nie potrafisz rozróżnić Grajewskiego od Grabowskiego świadczy o tym, że właśnie straciłem minutę życia. Dlatego na tym poprzestanę i nie będę prowadził głupiej dyskusji. A tobie radzę pomijać teksty o Balskim, jeśli cię drażnią.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-05-2017 22:11:59 
@magic19

Przemek Opalach fajnie się rusza, ma dobre nogi.
Ciekawe uniki.
Ciosy nie mają takiej dynamiki i często zadaje je bez skrętu.


@Furmi
Przydałby się jakiś materiał z najlepszymi akcjami z polskich ringów zawodowych.
Nokauty wiadomo sól boksu ale jakieś fajne zbicia, uniki itp.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 09-05-2017 22:15:57 
nic nie wiemy jak się zachowa jak ktoś będzie naciskał, nie wiemy o jego kondycji i szczęce, nie wiemy jak będzie walczył na wstecznym.
A tak poza tym, to to samo co niemal co u każdego Polskiego boksera, musi mieć dietetyka( bo jest wątły) oraz trnera od przyg fiz
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2017 22:23:45 
@Clevland - my mamy prawo tylko do tego, co my kręciliśmy. A zawodową walkę Adama pokazywaliśmy tylko jedną. Prawa autorskie to rzecz święta.
Mam nagranych sporo jego sparingów, ale trener PW nie życzy sobie, żeby je pokazywać. Wątpię, by ktoś mógł nagrywać wszystkie sparingi jak leci, a ja tak mogę w Dzierżoniowie, więc nie nadużywam zaufania jakim mnie obdarzono. Ale nie ukrywam, że za każdym razem staram się przekonać PW, aby pokazać ciut więcej. Właśnie dla Was. Mam sparingi Waszki, Mastera, Adama i wielu innych, ale szef jest jeden. Piotr Wilczewski.
 Autor komentarza: Heldmaschine
Data: 09-05-2017 22:35:05 
Po co komu sparingi? W dodatku takich "asów".

Poza tym Clevland pisał o akcjach z ringów zawodowych, czyli nie chodziło mu o jakieś akcje ze sparingów.
Już sam fakt, że ktoś nie potrafi rozróżnić akcji z ringów zawodowych do akcji ze sparingów świadczy o tym, że właśnie straciłem minutę życia. Dlatego na tym poprzestanę i nie będę prowadził głupiej dyskusji.
 Autor komentarza: magic19
Data: 09-05-2017 22:37:15 
Clevland
Nie miałem nic złego na myśli jeśli chodzi o Przemka O tak chwyciłem pierwsze nazwisko jakie mi na szybkiego przyszło do głowy,możliwe,ze Przemek fajnie się rusza bardziej chodziło mi o porównanie w sensie jeden walczy dużo ale bardziej rekreacyjnie chyba o ile się nie mylę nie jest w żadnej grupie promocyjnej,sam sobie organizuje wszystko a drugi ma większe zaplecze za sobą i wygląda na to że chcą mu powoli budować markę plus jest w nim potencjał.Widziałem tylko jedną walkę Przemka z Ajetovicem i kiepsko tam wyglądał nie miał ochoty walczyć i go na siłę z narożnika wypychali do walki(to mi najbardziej utkwiło w pamięci z tej walki) gdzie Ajetovic nie chciał go już obijać bo widział,że chłopaczyna był wystraszony przyjmować ciosy :)
 Autor komentarza: Blacky
Data: 09-05-2017 23:52:17 
Przyznam, że wszystkie artykuły/filmy o nonejmach z Tymexu pomijałem szerokim łukiem bo mnie to wszystko nie przekonywało. Może byłem uprzedzony widząc w tym kolejną pralnię pieniędzy przekręconych na VAT czy lewym paliwie, "reinwestowanym" w sport aby oczyścić kasę i przy okazji złapać trochę kontaktów z politykami. Znam takie przykłady z własnego życia ale nie będę podawał bo wiadomo... Natomiast te "conajmniej 5 artykułów o Balskim" w końcu mnie skłoniło do obejrzenia i mnie chłopak "kupił" muszę szczerze powiedzieć. Nie dość, że lubię taki styl to to jeszcze widać, że gość ma głowie poukładane. Zachowam zdrowy dystans ale i na cały projekt Tymex Boxing będę teraz cieplej spoglądał i pewnie wybiorę się na galę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-05-2017 00:11:00 
@Furmi - no tak, ktoś może zrobić taką wycinankę z walk zamieszczonych na youtube.

Wiadomo że trener Wilczeski może nie życzyć sobie ujawniania materiału ze sparingów to mogą pracować nad eliminacją błędów.
Ale jakieś fajne przepuszczenia, zbicia itp. fajnie byłoby zobaczyć.
No tak tyle że takie akcje to głównie Adam Balski.

@szansepromotions
Zgadza się że Balski to jeszcze zagadka.
Trener od przygotowania kondycyjnego i dietetyk wiadomo.
Wątły?
Jak pójdzie w siłownię jak Master to może stracić dużo ze swojej naturalnej dynamiki, poruszania się itd.
Master często pod koniec środkowych rund i końcowych rund ciężko się rusza.
Adam w 8 rundzie uniki na nogach i nokaut...
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 10-05-2017 00:19:57 
Zty m wątłym, to chodzi mi o to, że on wnosi do ringu wagę z ważenia. On musi przybierać pi ważeniu, bo go stłamszą
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 10-05-2017 15:01:27 
Darion nie pierdol Masternak zadnej brutalnej weryfikacji nie miał, to nie jest szklanka Wawrzyk, Szpilka czy Kołodziej
 Autor komentarza: CELko
Data: 11-05-2017 10:42:05 
darion to troll.


Zgłaszamy użytkownika Darion, jest to chamski troll obrzucający wszystkich błotem. Nawet jakiegoś redaktora z Polsatu obrażał w swoich wpisach. DLa takich osób nie ma miejsca na tym portalu.
Adres email moderatora: [email protected]


Tutaj kilka przykładów, reszte sami znajdziecie w innych artykułach.

http://www.bokser.org/content/2017/04/29/213045/index.jsp


Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 20:25:50
@samqualis

A kim ty w ogóle jesteś pedale? Pierwszy raz widzę ten nick. Zapewne wielokrotnie skompromitowany cwel i po każdej dużej walce zmieniasz nick. Tak samo będzie tym razem. Kliczko wpierdol i więcej się ten nick nie pojawi na orgu.

Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 20:45:28
@wojtyla85

Sprawdziłem kto jak obstawia i wypisałem tych co się znają i wiedzą, że wygra AJ. Ci co obstawiają Władka, po ciężkim wpierdolu jaki dostanie, skasują konta i spierdalają na Onet. Tam jest miejsce tych co się nie znają, a nie na bokserskim forum. Nie chcemy tu Januszy-dyletantów.

Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 21:06:25

Transie do kuchni, bo się kolacja przypala.


Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 21:59:28
Właczyłem na chwilę galę i niestety Kostyra tradycyjnie pierdoli. Jakie on ma kwity na Łysego Mańka, że ten go trzyma tyle lat na antenie? Przecież od KOstyry każdy by lepiej skomentował i mniej pierdolił. Wzięliby przypadkowego gościa z przechodzącego Ostrobramską i by mniej wkurwiał od tego jebanego dziada. Nie dośc, że pierdoli głupoty to jeszcze w dodatku kompletnie nie ma pojęcia o boksie.


Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 22:10:26
@Mars

Ja wolę Miszkina, bo mówi z sensem i ma pojęcie o boksie, chociaż powinien się udać do logopedy skoro zarabia głosem w tv. Wolę też Pinderę. Nawet sepleniącego Sosnowskiego. Gmitruk też jest ok. Kostyra? Idź pan w chuj z tym idiotą.

Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 22:27:23
O kurwa, nie dość, że Kostyra debil komentuje to widzę, że studio prowadzi kolejny debil z Polsatu, zezowaty Łukaszewski. Jeszcze brakuje idioty Wójcika i jest full zestaw polsatowskich kretynów.

Borek już chyba tylko zajmuje się galą i nie ma czasu na prowadzenie studio.

Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 22:35:04
Łukaszewski zezolcu, idz pan w chuj.


Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 22:36:28
Adamek i Łapin stawiają na Kliczkę. Załamka, jak można siedzieć tyle lat w boksie i nie mieć o nim pojęcia? Już się nie dziwię, że patol Szpilka nie chciał u Łapina trenować.

Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 23:56:25
Nie kompromituj sie cwelu i wypierdalaj na Onet. W 19 walce Antek rozpierdala najwiekszego mistrza XXI wieku a ty twierdisz, ze nic? JEstes idiota. Joshua ma wszystko- sile, technike, kondycje, szczeke.


Autor komentarza: DarionData: 29-04-2017 23:50:38
Ojciec, Piesel na kolano jebane chuje!!!! Wypierdalac. Antek mistrz!!!http://www.bokser.org/content/2017/04/29/235155/index.jsp#CommentsAnchor
Autor komentarza: DarionData: 30-04-2017 00:32:19

Ty piedolisz takie bzdury po kazdej walce, ze sie zastanawiam czy jestes idiota czy tylko probujesz nieudolnie trollowac? Tak czy siak, wypierdalaj Cwelko na Onet, tam jest miejsce takich kurwiów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.