Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-25

 PARKER KONTRA RUIZ JR, CZYLI STARCIE TRENERÓW

Zaplanowane na 10 grudnia spotkanie Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO), które wyłoni nowego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO, będzie nie tylko konfrontacją dwóch dobrych i niepokonanych "ciężkich", ale również rywalizacją doskonałych trenerów.


KLASYFIKACJA PRZED FINAŁEM MGPM W WIELICZCE

Blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 50 klubów wystartowało do tej pory w tegorocznym Międzynarodowym Grand Prix Małopolski. Prezentujemy zestawienie punktowe przed finałową X edycją w Wieliczce, na które już teraz zapraszamy kibiców. Gwarantowana duża dawka czystych, sportowych emocji.


DAVID HAYE CZEKA NA DECYZJĘ WBA: W PRZYSZŁYM ROKU BĘDĘ MISTRZEM

Wciąż niejasna pozostaje sytuacja z wakującym tytułem mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej. Wiemy już, że Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) nie zaboksuje już w tym roku i wróci dopiero w okolicach marca. Włodarze World Boxing Association mieli już w zeszłym tygodniu wystosować listę zawodników, którzy pobiją się o pasy Super WBA oraz "wicemistrzowskie" WBA Regular. Nadal jednak nic nie wiemy.ZAWODOWCY NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

Zawodowcy na Igrzyskach budzili dużo kontrowersji, ale ostatecznie to 'amatorzy' dali popis umiejętności na trudnym 10 minutowym dystansie. Jak to będzie podczas 87 Mistrzostw Polski seniorów w Sokółce - zobaczymy już w listopadzie. W rozwinięciu obowiązkowy rozkład jazdy dla każdego kibica pięściarstwa w Polsce.


DOŚWIADCZONY NUGAJEW PRZETESTUJE SYROWATKĘ

Rustam Nugajew (27-7-1, 17 KO) w ostatnim starcie boksował o status challengera federacji IBF w wadze lekkiej. Przegrał, długo odpoczywał, a teraz zawita do Polski. Za niespełna dwa tygodnie - 5 listopada w Łomiankach, w ringu czekać na niego będzie Michał Syrowatka (15-1, 4 KO).


NORBERT DĄBROWSKI: CIESZĘ SIĘ PODWÓJNIE ZE ZWYCIĘSTWA

- Jestem szczęśliwy. Po pierwsze, udało mi się zrewanżować za niesłuszną według mnie porażkę sprzed ponad dwóch lat, a po drugie, udało mi się skraść niepokonanemu pięściarzowi zero z rekordu - mówi zadowolony Norbert Dąbrowski (19-5-1, 7 KO), który w sobotni wieczór dość nieoczekiwanie wypunktował faworyzowanego Marka Matyję (11-1, 4 KO).