MOLINA I PRICE FAWORYTAMI DO STARCIA Z JOSHUĄ

Redakcja, espn.co.uk

2016-10-25

Wydaje się, że z czterech kandydatów do starcia z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) na placu broni zostało już tylko dwóch. To Eric Molina (25-3, 19 KO) oraz David Price (21-3, 18 KO).

Angielski król nokautu do drugiej obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF podejdzie 10 grudnia w Manchesterze. Są jeszcze opcje Kubrata Pulewa i Bryanta Jenningsa, ale dziś ich akcje stoją niżej nić Moliny czy Price'a.

- Owszem, skontaktowano się z nami, lecz z tego co słyszałem, pierwszym wyborem jest Molina. Dla mnie to krok wstecz jeśli chodzi o Joshuę i wybór łatwiejszego rywala - żali się Dave Coldwell, szkoleniowiec Price'a.

- Mój zawodnik byłby ciekawszym wyborem niż Molina. Po pierwsze, to medalista olimpijski, a po drugie i najważniejsze, starcie z Davidem byłoby rywalizacją dwóch rodaków. Dwóch Anglików w walce o tytuł wagi ciężkiej, to by było coś. Prawda jest jednak taka, że David to jeden z najmocniej bijących pięściarzy na świecie i w spotkaniu z Joshuą ktoś padłby znokautowany. Joshuę da się zranić, więc spotkanie z kimś takim jak David byłoby sporym ryzykiem dla mistrza. My w każdym razie pozostajemy na sali i czekamy na telefon. Bardzo chcemy tego pojedynku - dodał Coldwell.

Przypomnijmy, że akcje Moliny podskoczyły znacznie na początku kwietnia, gdy przegrywając na punkty potężnym prawym znokautował Tomasza Adamka na ringu w Krakowie.