HOPKINS: ZNOWU ZOBACZYCIE KATA - SMITH JR: WYKORZYSTAM SZANSĘ

Redakcja, fightnews.com

2016-10-25

Żegnający się z ringiem Bernard Hokpins (55-7-2, 32 KO) oraz o 24 lata młodszy od niego Joe Smith Jr (22-1, 18 KO) spotkali się w poniedziałek na pierwszej konferencji prasowej przed zaplanowaną na 17 grudnia walką w hali The Forum na przedmieściach Los Angeles.

- Tutaj wielokrotnie działa się historia, to odpowiednie miejsce na zakończenie trwającej 29 lat, od 1988 roku, kariery. Pokażę wam, dlaczego w jej trakcie miałem trzy różne pseudonimy - "Kat", B-Hop" i "Kosmita". Wszyscy oni żyją we mnie. Siedemnastego grudnia zobaczycie "Kata". Historia zatoczy koło - oznajmił 51-letni Hopkins, najstarszy mistrz świata w dziejach pięściarstwa.

- Bardzo się cieszę, że zostałem wybrany na ostatniego rywala Bernarda Hopkinsa. Będę ciężko trenować i wykorzystam tę szansę. Chcę dać wszystkim wspaniałe show - mówił z kolei Smith Jr, czerwcowy pogromca Andrzeja Fonfary.

Dla Hopkinsa pożegnalna walka będzie zarazem pierwszą od ponad dwóch lat. Amerykanin nie boksował od czasu jednogłośnej porażki na punkty z Siergiejem Kowaliowem w listopadzie 2014 roku.