BOENTE: PLAN NADAL JEST TAKI, ŻEBY WALCZYĆ Z JOSHUĄ

Redakcja, boxingnewsonline.net

2016-10-25

Bernd Boente, menedżer Władimira Kliczki (64-4, 53 KO), podkreśla, że Ukrainiec cały czas ma nadzieję, że to Anthony Joshua (17-0, 17 KO) będzie jego kolejnym rywalem.

- Taki jest plan, ale wszystko zależy od WBA. Władimir zawsze był dumnym mistrzem tej federacji i chciałby, aby pas WBA również znalazł się w stawce. To dla niego ważne, zaznacza to od początku. Pojawiły się różne plotki o walce z Browne'em itp., ale czekamy na to, co zarządzi WBA. Liczymy na to, że będziemy mogli ogłosić ten wielki pojedynek [z Joshuą]. Byłoby fantastycznie - oznajmił.

Impresario "Dr. Stalowego Młota" potwierdził przy okazji słowa Eddie'ego Hearna, promotora Joshuy, który zdradził, że walka może się odbyć w marcu bądź kwietniu przyszłego roku.

- Władimir uwielbia wyzwania, a to niewątpliwie duże wyzwanie. Dwaj mistrzowie olimpijscy, młody lew kontra stary lew. Ta walka musi się odbyć. Rozmawiamy z Eddie'em każdego dnia i mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy dobre wieści z Panamy - powiedział.

Kliczko będzie w najbliższych dniach odpoczywać po tym, jak nabawił się niegroźnej kontuzji łydki. Joshua ma wrócić na ring 10 grudnia w Manchesterze.