PARKER KONTRA RUIZ JR, CZYLI STARCIE TRENERÓW

Zaplanowane na 10 grudnia spotkanie Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO), które wyłoni nowego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO, będzie nie tylko konfrontacją dwóch dobrych i niepokonanych "ciężkich", ale również rywalizacją doskonałych trenerów.

Po stronie Meksykanina stanie Abel Sanchez, natomiast w narożnika Nowozelandczyka zasiądzie Kevin Barry. I obaj wydają się pewni sukcesu swoich podopiecznych.

- Styl Ruiza powinien pasować Josephowi. Mam jednak dla tego chłopaka sporo respektu i szacunku. Andy posiada spore umiejętności, a do tego szybkie ręce i siłę ciosu. Będziemy przygotowywać się naprawdę solidnie, ale w moich oczach warunki fizyczne Ruiza, w połączeniu z jego agresywnym sposobem boksowania, powinny leżeć Josephowi. Tak czy siak podoba mi się to zestawienie. Mamy jeszcze sporo czasu na przygotowania - mówi Barry.

- Podczas poprzedniego obozu Andy stracił ponad szesnaście kilogramów. Na mojej sali pracuje się naprawdę ciężko i każdy trenuje w myśl ustawionego programu. Dla obu ten pojedynek będzie się toczył o wielką stawkę. To dla nich nowość. Parker to duży twardziel z wysokimi umiejętnościami, ale kluczowa będzie szybkość Ruiza - przekonuje z kolei Sanchez.

Początkowo wydawało się, że walka o wakujący tytuł World Boxing Organization zostanie rozegrana w ojczyźnie Parkera, czyli Nowej Zelandii, lecz prawdopodobnie z powodów finansowych wszystko rozegra się ostatecznie w USA.

W myśl postanowień władz WBO, zwycięzca tej potyczki będzie zobowiązany do spotkania z Davidem Haye'em (28-2, 26 KO) w pierwszej obronie, o ile ten oczywiście wcześniej nie doczeka się innych, ciekawszych opcji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 25-10-2016 19:21:45 
Parker bedzie czemp
 Autor komentarza: przemyto
Data: 25-10-2016 22:14:46 
Trudno powiedziec, jak zachowa sie Parker kiedy Ruiz sprobuje frontalnego ataku. Tu trudno wskazac jednoznacznego zwyciezce, Parkera jest wiecej w mediach niz Ruiza, ale on tez jest aktywny, walczy. Zobaczymy, to nie jest walka zawodnikow bokserskiego topu, to troche rozczarowuje, ale mimo wszystko chetnie zobacze.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 25-10-2016 22:20:34 
hm nie są to może koazaki ale na pewno nie cykory co walczą z bumami zachowawczo jak np Hey ,Ruiz ma szybkie ręce jak zbije wagi wzmocni się to może da ciekawą walkę , Parker młody ma nie cale 25 lat powinien poprawić obronę jak to zrobi to będzie z niego dobry figter ma twardą szczękęprzyjoł kilka ciosów takama który nie ma waty i nie drgnoł , mocny cios biję np podbródkowe może coś z niego być

wole taką walkę o pas niż starcie 2 fizoli kloców Ustinova z Brownem o wba
 Autor komentarza: holy
Data: 26-10-2016 09:00:47 
Umiejętności mogą być duże lub małe, a nie wysokie czy niskie.
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 26-10-2016 12:38:12 
W tym zestawieniu dobre jest to, że nie widzę tu jakiegoś znacznego faworyta. Każdy ma swoje argumenty. Może gdybym miał stawiać to minimalnie na Parkera, ale absolutnie nie odbieram szans Ruizowi.
Fajne zestawienie i widowisko powinno być lepsze niż to z WBA w tle (jak zauważył "holy")
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.