KONTUZJA KLICZKI NIEGROŹNA, MÓGŁBY WALCZYĆ NAWET W GRUDNIU

Redakcja, Sky Sports / boxingscene.com

2016-10-25

Menedżer Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) poinformował, że kontuzja Ukraińca nie jest poważna. "Dr Stalowy Młot" mógłby nawet zgodnie z planem zaboksować w grudniu.

- Władimir ma nadwerężony mięsień łydki. To nic poważnego, ale musi przerwać treningi na parę dni. Gdyby kontrakt był już podpisany, mógłby walczyć w grudniu. Teraz lepiej niech odpoczywa. Już dwa razy na darmo przygotowywał się do walki z Tysonem Furym - stwierdził Bernd Boente.

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO), podkreślił tymczasem, że do planowanej megawalki z Kliczką powinno dojść w okolicach początku wiosny.

- Zdecydowaliśmy z Boente'em, że zrobimy to w marcu lub kwietniu. Czekamy na decyzję WBA, ale myślę, że będzie ona dla nas pozytywna. Kiedy zapadnie, jeszcze w tym tygodniu podpiszemy umowę - oznajmił.

Kliczko i Joshua mieli walczyć 10 grudnia w Manchesterze, ale pojedynek stanął pod znakiem zapytania, gdy Ukrainiec zażądał, aby w stawce znalazł się nie tylko należący do Anglika pas IBF, ale także zwakowany przez Fury'ego WBA.

Wobec kontuzji Kliczki obóz Joshuy szuka już dla mistrza świata innego rywala na grudzień.