Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-19

 


HAYE CHWALI PARKERA: TAKAM MOCNIEJSZY NIŻ RYWALE JOSHUY I WILDERA

W najbliższą sobotę dojdzie do paru niezwykle interesujących potyczek. Jedną z najważniejszych będzie rywalizacja kreowanego na nową gwiazdę wagi ciężkiej Josepha Parkera (18-0, 16 KO) z potwornie silnym Carlosem Takamem (33-2-1, 25 KO). Ze szczególną uwagę ten pojedynek obejrzy David Haye (27-2, 25 KO), który mniej więcej w tym samym czasie rywalizować będzie z Arnoldem Gjergjajem (29-0, 21 KO) w Londynie.WILLIAMS JR NIE PRZEJMUJE SIĘ REPUTACJĄ STEVENSONA

Thomas Williams Jr (20-1, 14 KO) na kilka dni przed starcie z Edwinem Rodriguezem usłyszał od Adonisa Stevensona (27-1, 22 KO), że w razie zwycięstwa dostanie szansę zaboksowania o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC. Amerykanin zrobił swoje, rozbił "La Bombę" w drugiej rundzie i prawdopodobnie w połowie lipca skrzyżuje rękawice z kanadyjskim "Supermanem".


LEPSZY Z DWÓJKI THURMAN-PORTER DLA ZWYCIĘZCY MOSLEY-AVANESYAN

Z jednej strony władze WBA dążą do wyjaśnienia sytuacji w swoich kategoriach, a z drugiej dopuszczają do takich absurdów jak ten, o którym pisaliśmy wczoraj późnym wieczorem, bo przecież w ten weekend w ciągu 24 godzin odbędą się trzy walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej, tylko w różnych wersjach. Póki co jednak zabrano się za dywizję półśrednią i tu ma zostać wkrótce wyłoniony jeden champion.